Budapest számos pontján adott a lehetőség, hogy a szabad levegőn, teljesen ingyen sportoljunk jó minőségű kondigépekkel. Végiglátogattuk Budapest ismert köztéri kondiparkjait.
Az idei ősz a korábbi évekhez képest talán még enyhébb, jó idővel, sok napsütéssel. Kíváncsiak voltunk, kiket vonz a jó levegő és a napfény a szabadba egy kis testmozgásra. A főváros legismertebb szabadtéri kondiparkjaiban jártunk, ahol beszélgettünk is az ott sportoló budapestiekkel is.
A Buda egyik gyöngyszemének számító tavacska mellett lévő kondiparkban a nap minden szakában megtalálhatók a mozgásra vágyók. Napközben főként a nyugdíjasok, reggel és este pedig a napjukat munkával töltők használják a gépeket.
Kövesi Mátyás: „Sokkal természetesebb, mint otthon a szobában és jobb a levegő. Télen egy kicsit nehezebb, rövidebbek a nappalok, hidegebb van, emiatt jobban meg kell választani az időpontot, de igyekszem edzeni, amikor csak lehet.”
A parkban nagyszerűen felszerelt kondigépállomány található, ráadásul minden géphez használati utasítást és edzői tanácsokat is mellékeltek. A legnépszerűbbek a nordic walking masinák. A téren futó- és kosárpálya, valamint pingpongasztalok is várják a sportolókat.
Kiss Bálint: „A Covid idején alakult ki, mikor bezártak az edzőtermek, akkor választottam a kondiparkokat, lévén, hogy ez volt az egyetlen olyan mozgásforma, ami helyettesíteni tudta az edzőtermet.”
Talán az egyik legismertebb szabadtéri kondipark a Margitszigeten, a Margit híd lábánál található. Ottjártunkkor rengetegen voltak kint, ami nem csoda, hiszen a kondigépek között még télen is pezseg az élet.
Nagy-Horváth Gergő: „Ez egy olyan edzésforma, ami mindenkinek jó lehet, mert tényleg minden izomcsoportot megmozgat, és az eredménye a valóban tartós izmosodás.”
Driouch Mohamed Amine: „Több hasonló kondiparkba is járok. Ide is, meg a Városligetbe is kijárok, szóval elég sűrűn edzem. Jobban tudok edzeni egy ilyen helyen.”
2020 végén adták át a városligeti futópályát a Liget Projekt részeként. Az ingyenes sportcentrumban van mászófal, grundfoci-, tollas-, röplabda-, kosárlabda-, bicikli és gördeszkapálya is. Az Ajtósi Dürer sor és a Dózsa György út kereszteződésénél kialakított sportsarokban pedig teqball- és pingpongasztalok, petanque-pálya, valamint sakkasztalok találhatók.
Molnár Ildikó: „Nagyon közel lakom a Ligethez, szinte nekem épült ez a futópálya, úgyhogy ezt ki is használom. Két kört szoktam itt gyalogolni, gyors gyaloglás, aztán ezeket a gépeket használom”.
A jól felszerelt kondipark mellett kosár- és focipálya is található. Ottjártunkkor azonban nagy csoportokban képeztek szigeteket az ott élő hajléktalanok a sportolók között.
Kerekes Sarolta: „Itt lakunk a szomszédban, közel van és nagyon jók az eszközök, nagyon jó minőségűek... A gyereket is jól lefárasztja.”
A Petőfi híd budai hídfőjénél az Egyetemisták parkjában (az ELTE Lágymányosi Campusa felé) és a Műszaki Egyetem irányában is található egy-egy kondipark. Mindkettő nagyon jó állapotban van, utóbbitól néhány méterre egy ZigZag Boulder-fal is található a falmászás szerelmeseinek. Az egyetemistáknak azonban láthatóan nem ezek a kedvenc helyeik – ott jártunkkor, napközben majdnem üresen álltak.
Ugyancsak teljesen kihalt volt a Népligetben, a Soó Miksa sétány Vajda Péter utca felőli részén található kondipark. A jól felszerelt, jól megközelíthető modern komplexum mintha Budapest legtitkosabb kondiparkja lenne. Vagy csak valamiért nem kedvelik a sportolni vágyók.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre