BKV-egyenruhába öltözött emberekről számolt be több olvasónk, akik sorra meg is szólítják az utasokat. De miért van egy ellenőrnél mappa? A Metropol utánajárt.
Olvasóink elmondták: a BKV-s egyenruhát meglátva, először mindenki a bérlete után kutatott a táskájában.
„Első ránézésre ellenőrnek tűnt, nem is értettem, miért van nála mappa. Amikor odaért hozzám, akkor derült ki, hogy utasszámláló. Megkérdezte hol szálltam fel, hol szállok majd le, mire szállok át, aztán a válaszaimat beírta a táblázatba” – számolt be olvasónk.
Aki először találkozik utasszámlálóval, furcsának találhatja a jelenetet. Olvasónk is így volt ezzel, meg is kérdezte a miértjét, melyre azt a választ kapta: „Várhatóan össze fogják vonni a járatokat”.
Ennek kapcsán megkerestük a Budapesti Közlekedési Központot (BKK), és megtudtuk: nem kivételes alkalomról van szó, ez az év minden időszakában feladata a közlekedésszervezőnek.
„A mintegy 800 Budapesten közlekedő mérőjárműnek köszönhetőn valamennyi időszakban zajlanak műszeres számlálások, ez az ügyfeleink számára nem látható módon történik. Ezt kiegészítheti az ún. megfigyeléses utasszámlálás is, mellyel a BKK célja az, hogy minden vonalról legyenek friss forgalmi adatok a tervezési folyamatokhoz” – írták válaszukban. A BKK május elején helyezte üzembe egyes járművein az infraérzékelős utasszámláló berendezéseit.
Bár a járat-összevonások hírét nem erősítették meg, megjegyezték: „A fejlesztések érdekében az utasforgalmi adatok folyamatos megismerése által van lehetőség alapos, adatalapú tervezésre.”
Magyarán az egyenruhás „kérdezőbiztosok” a közlekedési rendszerszervezők munkáját segítik. Bátran válaszoljunk tehát a kérdéseikre, ezzel is segítve a munkájukat, bízva abban, hogy ezzel hozzájárulunk a főváros élhetőbb tömegközlekedéséhez.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre