
Lélegzetelállító égi jelenség tűnik fel Magyarország felett
Az Antares bolygó és a telihold együttállását láthatjuk.
Az organizmusok alkalmazkodtak a szélsőséges körülményekhez. A kutatók további vizsgálatokat folytatnának.
Csaknem ezer mikrobafaj nyomára bukkantak a Tibeti fennsík gleccsereiben. A megfigyelésben részt vevő Jongcsin Liu elmondta, a gleccserek felszínén sokféle életforma megfigyelhető, mint például a baktériumok, algák, gombák, a jégben pedig az ősi mikrobák is elraktározódnak. A mikroorganizmusok jól alkalmazkodnak a szélsőséges körülményekhez és hozzájárulnak létfontosságú ökológiai folyamatokhoz – írja a sciencealert.com.
A 2,5 millió négyzetkilométeres Tibeti fennsík fontos vízforrás, ezért jelentős hatása van annak, hogy a gleccserek több mint 80 százaléka zsugorodik. A kutatók 2016 és 2021 között 21 tibeti gleccsernél gyűjtöttek mintákat, ennek során fedeztek fel 968 fajt. Vizsgálataik szerint a genomok 82 százaléka új fajoktól származott. 11 százalékukat csak egy-egy gleccserben találták meg, míg 10 százalékuk szinte az összes vizsgált gleccseren fellelhető.
A mikroorganizmusok felmérése nemcsak a potenciális kórokozók felkutatása miatt sürgető, hanem azért is, mert a felmelegedés hatására egyes létformák már a közeljövőben eltűnhetnek.
Az Antares bolygó és a telihold együttállását láthatjuk.
Később derül csak ki, hogy beigazolódnak-e a hiedelmek.
Sokak által ismeretlen tünetre hívták fel a figyelmet.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre