A virológus elárulta azt is, hogy milyen időközönként támadhatják meg az emberek szervezetét a koronavírus különböző variánsai.
Az omikron az eddigi leggyorsabban terjedő variáns. Ráadásul rengeteg olyan ember is elkapta már, aki korábban átesett a Covidon. Ezzel kapcsolatban a Ripost kikérte az ismert virológus, dr. Rusvai Miklós véleményét arról, hogy hányszor kaphatjuk el a koronavírust. Az orvos elárulta a lapnak azt is, hogy milyen időközönként lehet újra elkapni a betegséget.
„Csak a gyakorlat adhatja meg erre a kérdésre a választ. Az eddigi megfigyelések szerint sokszor csupán fél év, vagy akár ennél rövidebb idő telik el két fertőzés között. Ez azonban egyénfüggő, de ha ez így megy tovább, akkor életünk során akár ötször-hatszor is megfertőződhetünk ugyanúgy, mint ahogy az influenza is többször megbetegítheti az embert” – mondta el a virológus, aki egy pozitív dologra is felhívta a figyelmet. Igaz, hogy többször is megfertőződhetnek az emberek, de ez nem jelenti azt, hogy súlyos beteggé is válnának. Rusvai Miklós véleménye szerint mindegyik fertőzés enyhébb lefolyású lesz, mint az előző volt.
„Nem állítom, hogy nincsenek egyéni esetek, amelyeknél ennél akár rövidebb időről is beszámoltak megfertőződésről, de statisztikailag ez a négy-hat hónap elfogadható védettségnek. Ezt követően akárhányszor megfertőződhet az ember, akár fél évente elkaphatja a Covidot. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy beteg lesz tőle, főleg nem azt, hogy súlyos beteg lesz tőle. Úgy gondolom, hogy a járvány harmadik évében már mindenki különbséget tud tenni a fertőzöttség és a betegség között. Ha sokadik fertőzésről van szó, akkor az mindig enyhébb, mint az előzőek voltak” - fejtette ki a véleményét a doktor a lap számára.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre