A virológus elárulta, hogy aki mindkét vírust egyszerre kapja el, az kit és hogy fertőz.
Dr. Rusvai Miklós magyarázata szerint ugyanis ilyen esetben nem arról van szó, hogy a két vírus keresztezve egymást egy új koronavírus-influenzavírus mutációt hozna létre. Mint mondja: „Valójában ezek olyan esetek, amikor a két vírus egyidejűleg fertőz meg valakit és az influenza, valamint a koronavírus tünetei egyszerre jelentkeznek nála”. Hangsúlyozta: „Ez egy erőteljes légzőszervi tünetekben megnyilvánuló kettős betegség”. A szakember kiemelte: „Akit az influenza és a koronavírus egyszerre fertőzött meg, az másokat külön fertőzhet meg koronavírussal és influenzával. Nem törvényszerű ugyanis, hogy innentől ez a két fertőzés együtt mozog”. Az MTA doktora figyelmeztet arra is, hogy a kettős fertőzések mindig súlyosabb következményekkel járnak: „Itt főleg az a kellemetlen, hogy az omikron általában nem támadja a tüdőt, az influenza viszont igen. Tehát ebben az esetben a diagnózis szempontjából félrevezető lehet az, hogy nem a koronavírus okozza adott esetben a tüdőben az elváltozásokat, hanem az influenza”.
Az influenzavírus és a koronavírus is orrváladékból mutatható ki, kettős teszteléssel. „El kell végezni előbb az egyik, majd a másik tesztet, és kiderül, hogy kettős fertőzés áll-e fenn. Nálunk két ilyen esetet azonosítottak”- mondja Rusvai doktor.
A szakértő szerint: „Kettős fertőzés esetében az omikron és influenzavírus együtt produkálhatja ezeket a tüneteket”.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre