Elsősorban élelmiszert, tisztító- és tisztálkodási szereket, valamint édességet várnak adományként a MikulásGyárban. A rászorulóknak ugyanis tartós élelmiszerre van a legnagyobb szükségük. Így minél több konzervet, tésztát, lisztet, cukrot, rizst, krumplit, almát, olajat, ivóvizet és édességet várnak felajánlásként a szervezők.
A MikulásGyár immáron 14. éve várja az adományokat, december 1. és 21. között. Az adománygyűjtő akció célja, hogy a rászoruló családoknak minél több adományt gyűjtsenek. A támogató csomagokat az Ötvenhatosok terén és a Pólus Center parkolójában, valamint a Magyar Posta legtöbb fiókjában lehet leadni.
„Évente körülbelül 20 ezer gyermek jut hozzá tartós élelmiszerhez, ruhákhoz és játékokhoz a 20 nap alatt összegyűlt adományokból. Idén kilenc nap alatt már 10 ezer kiló felajánlás jött be, ennek pedig a fele élelmiszer ”– mondta el a Metropolnak Éskovács Péter sajtófőnök, aki hozzátette, hogy évente 15–20 ezer felnőtt rakja le csomagját és 2500 kisgyermek látogat el a gyárba, hogy ajándékot hozzon rászoruló társainak.
Számos óvoda és iskola is ellátogat a MikulásGyárba. A gyerekeknek egyrészt hatalmas élményt nyújt a központ színes karácsonyi hangulata, másrészt az önzetlen ajándékozást is megtanulják. A már megunt játékaikat, kinőtt ruháikat szívesen adják oda rosszabb körülmények között élő kortársaiknak. A MikulásGyár terültén hétvégén színes programokkal, például játszóházzal és koncertekkel várják a gyerkőcöket, hogy a jótett mellett egy kis szórakozásban is részük legyen. Hogy még fokozzák az örömöt, a gyermekeket érkezéskor a Mikulás fogadja, akinek elmondhatják karácsonyi kívánságaikat és fotózkodhatnak vele.
A felajánlásokat nemcsak az Ötvenhatosok terén és a Pólus Centernél várják, hanem Magyarország legtöbb postáján is. Aki itt adja le, feltétlen írja rá a csomagra: MIKULÁSGYÁR.
Éskovács Pétert az adományok kiosztásáról is kérdeztük:
„Szigorúan rászorultsági alapon nézzük, azt, hogy ki az, akinek tényleg vészesen szüksége van a segítségre. Hét közben naponta körülbelül 70–80, hétvégén pedig majdnem 200 telefonhívás érkezik, hogy felvennék az adományokat. Telefonon keresztül sajnos nem tudjuk eldönteni, ki szorul rá ténylegesen” – mondta a sajtófőnök, aki mindenkinek azt javasolja, hogy a Magyar Vöröskeresztnél regisztráljon, ha szüksége van a támogatásra.
„Az ajándékokat pedig megyénként, regionálisan osztják szét a gyűjtőpontokon, ahol fel lehet venni azokat” – tette hozzá.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre