Szenteste napjához sok hagyomány kötődik, az egyik legfontosabb a karácsonyfa-díszítés, ami két szokásból ered. Te tudod, melyik az a kettő?
Az évszázadok alatt rengeteg új szokást vettünk fel, modernebbek lettünk, rengeteg divatos eszköz áll a rendelkezésünkre, amivel már minden gond nélkül ünnepi hangulatba öltöztethetjük otthonunkat. De szerencsére a korunkbeli eszközök mellett mégsem feledkezünk meg a régmúlt szokásokról.
Tudtad, hogy a karácsonyfa-díszítés két hagyományból ered?
Az egyik a termőág, amelyet annak reményében vittek be a házba az emberek, hogy a természet újra kizöldüljön. A másik pedig Ádám és Éva napja, amelyről a középkorban a templomokban piros almával és - a kígyó szimbólumaként - lánccal emlékeztek meg. Ebből adódik, hogy a fenyőfa az ágat, a díszek az almát és a láncot jelképezik.
A paraszti házakban hagyományosan nem volt karácsonyfa, helyette karácsonyi asztalt készítettek, amelyre máskor nem használt abroszt tettek, alá pedig az állatok takarmányait tették a jó termés reményében. Vetéskor a gabonát a megszentelődött abroszból szórták ki.
Mutatunk pár képet, ami nagy segítség lehet a dekorációs ötletek kitalálásában.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre