A magyar cég az okosotthon után az okosházat is megalkotta. Egy alkalmazásnak köszönhetően akár a közös tereket is együtt működtethetjük.
Egyedülálló fejlesztéssel mutatkozott be a Dubaji Világkiállításon egy magyar startup cég. Az okosotthont az okostársasházzal és okosvárossal világelsőként összekapcsoló alkalmazás óriási sikert aratott és nagy nemzetközi érdeklődést váltott ki. A Chameleon Smart Home Zrt. felhőalapú applikációjának társasházi megoldásaival lehetővé válik a lakások és a társasház közös tereinek összehangolt működése, sőt az okosváros nyújtotta lehetőséghez is hozzákapcsolják a felhasználókat. Az már nem újdonság, hogy távolról, akár egy mobilról lehet vezérelni a redőnyt, a fűtést, a világítást, de mitől okos egy társasház?
Például attól, hogy időpontot lehet foglalni a társasházban működő fodrászatba, liftet lehet hívni, ki lehet fizetni a közös költséget, vagy meg lehet osztani a társasház elektromos autó használatát a lakók között. Mi történik, ha üzemzavar miatt épp folyik a víz vagy izzik a tűzhely? A rendszer kétrétegű védelemmel van ellátva és még szünetmentes áramforrás is csatlakozik hozzá.
Emellett a hagyományos funkciók is megmaradnak, például kulccsal is nyitható a kulcs nélküli zár. Ha otthon elmegy az internet, az automatizáció akkor is működik. A smart home otthonok energiahatékonysága sokkal jobb, így a költségek akár 10 százaléka is megtakarítható. Aki azt hiszi, hogy a beépítése drága, az téved: egy kisebb társasházi lakás egyszerűbb okosítása 400-500 ezer forintból, míg egy családi házé nagyjából 1,5 millió forintból oldható meg.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre