
Ezen a napon mutatták be a Himnuszt, amit azóta is milliók énekelnek
A közös Himnuszuk 181 éve ezen a napon hangzott el először.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) újabb koronavírustörzs terjedését követi kiemelt figyelemmel.
Az új, a soron következő görög betűről mű-variánsnak elnevezett mutáns – a feltételezések szerint – jobban ellenállhat a korábbi megfertőződés nyomán kialakult immunitásnak.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) újabb koronavírustörzs terjedését követi kiemelt figyelemmel. Az elsőként idén januárban Kolumbiában észlelt mű-variáns mára csaknem 40 országban van jelen. Egyelőre azonban továbbra is az Indiából származó delta-variánstól betegednek meg legtöbben, és hazánkban is ez az eddigieknél jóval fertőzőbb verzió robbanthatja be a 4. hullámot. A WHO szakemberei szerint ebben a koronavírus-fajtában együttesen több mutáció is jelen van, ezért az eredeti vírusváltozattal szemben ennél a verziónál a vakcinák, a természetes immunitás, valamint az antitestkezelések is kevésbé hatékonyak.
De még ekkor is a járvány ellen az oltás a megoldás: akik megkapták a védőoltást, sokkal ellenállóbbak a koronavírus-megbetegedés ellen, enyhébb tünetekkel átvészelik a járványt és kevésbé fertőzőképesek, mint az oltatlanok.
Ezek a mű-variáns tünetei
A BBC Sciencefocus tudományos portál összeszedte a mű-mutánsra leginkább jellemző tüneteket:
A közös Himnuszuk 181 éve ezen a napon hangzott el először.
Egy 55 éves férfit gyanúsítanak az ügyben.
Egy Snapchat vita indította el a viszályt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.