Váratlan sokkal kellett szembenézniük a szülőknek. Volt, aki saját maga nyomozta ki a kétségbeejtő történteket.
Egy házaspár, Dan és Davina Dixon hosszú évekig úgy gondolta, hogy ők a biológiai szülei 1990-ben született lányuknak, aki mesterséges megtermékenyítéssel fogant. A kanadai édesanya 2016-ban kezdett gyanakodni, amikor arról olvasott, hogy igazi ritkaság, ha két kék szemű embernek barna szemű gyermeke születik. A nőnek és férjének is kék a szeme, míg lányuké barna…
Ez annyira aggasztotta az édesanyát, hogy DNS-tesztet csináltatott. Ekkor derült ki, hogy Dan valójában nem is a lányuk édesapja. A család ekkor utánajárt a mesterséges megtermékenyítést végző orvos múltjának. A népszerű, kitüntetéssel is büszkélkedő Norman Barwinról kiderült, hogy már a hetvenes években is felmerült, nem a páciensek által kiválasztott spermával végezte a megtermékenyítést.
A család odáig ment, hogy DNS-mintát kért az orvostól, mivel eddigre már a külső hasonlóság is nyilvánvalóvá vált gyermekük és az orvos között – írja az ottawacitizen.com. Ebbe persze a doki nem ment bele. A fordulatot az hozta, hogy sikerült felkutatniuk egy Ottawában élő másik anyát, akinek a szülei szintén Barwin páciensei voltak. Ők korábban már DNS-teszttel bizonyították, hogy Barwin a valódi apa. Ezúttal a két nő DNS-ének összehasonlításából derült ki, hogy ugyanaz az apjuk.
A Dixon család 2016-ban pert indított az orvos ellen, amihez sorra csatlakoztak Barwin korábbi betegei, összesen 226-an. Eddig 17 gyerekről bizonyosodott be, hogy Barwin az apjuk. Mások nem tudják, hogy valójában ki az apjuk, mert az orvos sokszor a szülők által választott sperma helyett valaki másét használta. Az ügy most zárult, peren kívüli megegyezéssel. A károsultak összesen több mint 13,3 millió kanadai dolláros kártérítést kapnak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre