
Horror Tatabányán: mélybe zuhant és meghalt egy fiatalember
Nem tudták megmenteni az életét.
Szigorú járványügyi szabályok mellett szervezik meg idén a gólyatáborokat. Az egyetemre felvett diákok már visszaszámolnak, hiszen a buli végül is már a ponthatárokat kihirdető partin elkezdődött. Ám a járvány még mindig veszélyt jelent így kérdéses, hogy biztonságosak-e.
Csak azok lehetnek részesei a táboroknak, akiknek van védettségi igazolványa, illetve az EESZT-ben tudják igazolni védettségüket, miután a program zenés-táncos rendezvénynek számít. Bár még sok iskola nem teszi nyilvánossá a részleteket, azt hangsúlyozzák, hogy mind az előkészületek, mind az esemény alatt fokozottan figyelnek a járványügyi szabályok betartására. A Corvinus Egyetem Közgáz Gólyatábor szervezői is vastagon szedett betűkkel tüntetik fel oldalukon ezeket az információkat. Az ELTE külön felhívta a figyelmet, hogy a védettség meglétét a kétdózisú vakcina felvételétől eltelt 14 nap jelenti. (Janssen-vakcina esetén az oltástól számított 22. nap eltelte), vagy a Covid–19 fertőzésen átesés tényének igazolása szükséges.
Bár a legtöbb iskola rendes gólyatábort tart a tavalyi kihagyás után, sok egyetem csak napközbeni foglalkozások, úgy nevezett orientációs napokat szervez. Így döntött például a Károli Gáspár Református Egyetem vagy az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Kara, bár utóbbi 2013 óta nem tart hagyományos tábort, miután egy lányt megerőszakolt a helyszínen dolgozó, és utóbb kiderült, hogy hasonló cselekményért büntetett előéletű fotós. A Corvinus rendesen táboroztat majd, a tavalyi eset ellenére, amikor a mesterszakos gólyatáborban négy embernél is Covid–19 fertőzést mutattak ki.
A Semmelweis Egyetem a tábor területén fertőtlenítőállomásokat is kitesz, illetve rollupok hívják majd fel a figyelmet a szabályok betartására, amit a szervezők folyamatosan ellenőriznek. Az egyetem a Metropol kérdésére reagálva tudatta:
,,A gólyatábor remek lehetőséget biztosít arra, hogy a felsőbb évesek megosszák a frissen felvett hallgatókkal többek között, a járvány ellátása során szerzett gyakorlati tapasztalataikat. A hallgatóik közül ugyanis, az elmúlt három szemeszterben több mint négyezren vettek részt a koronavírus elleni küzdelemben.”
Megkérdeztük a fiatal hallgatókat, hogy az öröm és az izgatottság mellett, biztonságban érzik-e magukat, és nyugodt szívvel mennek-e el a többnapos eseményre.
Vaskó Lili (ÁTE): „Hagyományos, ottalvós táborba megyek, négy nap három éjszaka a csoporttársakkal. Teljes mértékben biztonságosnak érzem az egészet, védettségit is kérnek mindenkitől.”
Lukács László (BME): „Tatára megyek bár nem érzem biztonságosnak. Annyi nehéz „cuccon” vagyunk már túl, hogy nem igazán érdekel a 4. hullám. A tábor pedig a csapatépítés miatt fontos.”
Góczán László (BME): „Én is ottalvós táborba megyek. Átgondoltam előtte, mivel kell az oltási igazolvány, szerintem biztonságosabb, mint például villamosozni vagy bármivel tömegközlekedni.”
A legfrissebb adatok szerint a 16–18 éveseknek kevesebb mint a fele, csupán 46 százaléka kapott még oltást.
Nem tudták megmenteni az életét.
A pilótát nem tudták megmenteni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.