
Szijjártó Péter: a magyar kormány továbbra is keményen fog küzdeni a Zelenszkij-terv ellen
Egyeztettek az orosz kőolaj és földgáz beszerzésének tiltását célzó javaslatról.
Ismeretlen fegyveresek támadtak kedden Katumba Wamala ugandai munkaügyi és közlekedési miniszterre, a hadsereg korábbi főparancsnokára, aki megsebesült, a vele egy autóban utazó lánya és sofőrje azonban életét vesztette - közölte a hadsereg szóvivője.
A fegyveresek golyózáport zúdítottak Wamala járművére Kampala, a főváros Kisaasi nevű részén - mondta a hadsereg szóvivője. A miniszter megsebesült, kórházba szállították, sofőrje életét vesztette - közölte Flavia Byekwaso katonai szóvivő a Reuters hírügynökséggel.
Az NBS Television nevű ugandai televíziós csatorna szerint a járműben tartózkodott Wamala lánya is, aki szintén meghalt a támadásban.
A közösségi médiában keringő felvételeken a miniszter a terepjárója mellett látható véres ruhában, amint a hatóságok megpróbálják elvezetni a helyszínről, a jármű ablakán golyónyomok, a földön pedig töltényhüvelyek láthatóak.
A támadások áldozatául esett törvényhozó, magas beosztású rendőr, főügyész, főbb muszlim vezetők és mások.
A hadsereg korábbi főparancsnokát a fővárosnak ugyanazon a részén támadták meg, ahol 2017-ben motorkerékpáros fegyveresek golyózáport zúdítottak egy magas beosztású rendőr járművére, aki sofőrjével és testőrével együtt életét vesztette a támadásban.
Egyeztettek az orosz kőolaj és földgáz beszerzésének tiltását célzó javaslatról.
Sas Zoltán adott tájékoztatást.
Mi ez, ha nem a sors furcsa fintora?!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.