
Nagy baci teszt: a baba, vagy a házikedvenc talpa a tisztább? - a növényorvos elárulja
Gyuris Rita újabb érdekes kísérlettel jelentkezett.
Ugyanis a nyári időszámítás miatt egy órával előrébb állítjuk az órákat. Hogy meddig tekergetjük még az órákat, az jó kérdés, az viszont biztos, hogy 2021-ben még igen.
Március 28-án vasárnap kezdetét veszi a nyári időszámítás, ezért az órákat éjjel kettőkor három órára kell átállítani. A világon először az Egyesült Államokban vezették be az óraátállítást 1916-ban, energiatakarékossági okok miatt. A spórolás mellett van egy másik fontos tényező is: így egy órával világosabb van és ki tudunk lépni a sötét és komor télből. Évekkel később Magyarország is átvette ezt a szokást, végül az Európai Unió 1997-ben szabályozta és egységesítette.
Káros lenne az óraátállítás?
Időről időre felmerülnek ellenvélemények a nyári időszámítással kapcsolatban. Az egyik ilyen felvetés szerint negatív hatással van az emberi szervezetre. A kritikusok szerint ezzel az egy órával már nem spórolunk meg számottevő energiát.
Gyuris Rita újabb érdekes kísérlettel jelentkezett.
,,Majd én hordom ki a babádat" - viccelődtek annak idején.
Nem úgy támogatja a szervezetünket, ahogyan azt hittük.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.