Brit tudósok úgynevezett biobankadatok felhasználásával a sétálási sebesség és a végzetes koronavírus között vontak párhuzamot. Elképesztő eredmény született.
A tanulmány eredményei azt állapították meg, hogy a lassan sétáló emberek akár négyszer nagyobb eséllyel halnak bele a koronavírus-fertőzésbe, mint azok, akik gyorsan sétálnak. Ez még akkor is igaz, ha a gyors sétáló túlsúllyal rendelkezik, ugyanis neki valószínűleg jobb az erőnléte, mint egy átlagos testsúlyú, lassú sétálónak — számolt be a Daily Mail.
Az először furcsán hangzó kutatás eredményei kimutatták, hogy a lassan sétáló emberek 2,5-szer nagyobb eséllyel kerülnek súlyos tünetekkel kórházba, és drámai, 3,75-ször nagyobb eséllyel halnak bele a világon terjedő Covid—19-be.
A kutatás gyakorlati részét úgy kell elképzelni, hogy vettek egy lassú és egy gyors járókelőt, a lassabb 3 mérföld/órával, a gyorsabb pedig több mint 4 mérföld/órával haladt egy hosszabb szakaszon. Ezt követően orvosi vizsgálatoknak vetették alá őket, amik alapján biztosra lehetett mondani, hogy a rosszabb erőnléttel rendelkező ember szervezete sokkal több szempontból ki volt téve a koronavírus szövődményeinek függetlenül a súlyától.
Ez az első olyan tanulmány, ami az egész világot sújtó járvány tüneteit a testsúllyal és erőnléttel hozza összefüggésbe.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre