A biciklis utak lassan egész Budapestet behálózzák, mindenhová el lehet már jutni egy kerékpárral, de nincs elég parkoló és támasz.
A bringások kénytelenek bolthoz, oszlophoz rögzíteni a bicajt, ami senkinek sem jó.
„Kérjük, ne támasszák a bicikliket a boltbejárathoz!” – áll egy belvárosi kisbolt ajtaján. „Ez a korlát nem biciklitároló, hanem a hajóállomás része. Legyenek kedvesek máshol tárolni a biciklit!” – figyelmeztet a rakparton a hajóállomás vezetősége - írja a Ripost.
Budapesten rengeteg biciklisávot hoztak létre a belvárosban a járvány ideje alatt, amiket Karácsony Gergely szeptemberben állandósított, így az egész belvárosban lehet biciklivel közlekedni. De megállni már annál kevésbé, ugyanis nincs elég biciklitároló.
Több és biztonságosabb biciklitárolót szeretnének a fővárosiak.
Karácsony Gergely főpolgármester megválasztásakor biciklitárolók kialakítását is ígérte, de újakat mind a mai napig nem létesített.A Tarlós István által elkezdett, összesen 27 B+R (bringa és roller) tároló közül néhányat már ő adott át.
A tárolók a kiemelt közlekedési útvonalak mentén, metró- és HÉV-megállók közelében vannak, elősegítve a kombinált közlekedést.
Ugyanakkor az újonnan felfestett bringasávok mentén nem találni ilyeneket, így az arra kerekezők számára nincs hivatalos parkolási lehetőség. „Tapasztalataink szerint az egyes tárolók kihasználtsága helyszínektől függően eltérő„ – közölte lapunkkal a BKK sajtóosztálya. Megtudtuk: többet használják azokat a tárolókat, ahol a környék amúgy is könnyen járható biciklivel.
Amikor a Ripost körülnézett, a Hungária körút melletti biciklitárolóknál láttunk kikötött bicikliket, ugyanakkor a Határ út mellett található, legnagyobb, 60 férőhelyes tárolóban mindössze egy bringa árválkodott.
A Ripost megkérdezte a bringásokat arról, hogy szerintük elég biciklitároló van-e a nagykörúton?
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre