Bűncselekmény áldozata lett Csernus Mariann

Nagy bosszúság érte néhány hete a 94 éves, Kossuth-díjas művésznőt. Csernus Mariannak a bezárt lakásából tűnt el egy értékes arany pecsétgyűrűje és egy nyaklánca, ami miatt rendőrségi feljelentést tett.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.12.21.
Módosítva: 2022.12.21.
veszteség csernus maniann lopás

Csernus Mariann 94 évesen is aktív, a színpadnak és az irodalomnak él. A színésznő nemrég bűncselekmény áldozata lett. Csúnyán meglopták otthonában. A nyomozók akkor felfüggesztették az ügyet, de a Bors megtudta, hogy a vizsgálat folytatódik.

Csernus Mariann
Csernus Mariannt csúnyán meglopták  Fotó: Magyar Nemzet/Teknős Miklós

A színművésznő értetlenül áll az eset előtt, az ékszereit nagyon hiányolja, a kizárólag ünnepi alkalmak esetén viselt pecsétgyűrűjét például azért, mert azt a Pesti Magyar Színháztól társulati tagsága egyik kerek évfordulóján kapta. Összességében mégis azt gondolja, nem igazán szeretne már a gyűrűügyről beszélni, és alig várja, hogy lezáródjon a nyomozás.

„Hogyan szembesültem azzal, hogy eltűnt a gyűrűm? Merthogy igazság szerint nekem más ékszerem nem hiányzik, csak a Pesti Magyar Színháztól a társulati tagságom isten tudja hányadik évfordulójára kapott pecsétgyűrűm. Hát úgy, hogyha a nagyszobámban álló vitrinembe nézek, nem látom, márpedig évekig ott állt” – kezdte a Borsnak Mariann, akinél hétfőn ismét megjelent a rendőrség.

Cserus Mariann, Horváth Ferenc (1996)
Horváth Ferenccel egy rádiójáték felvételén (1966)  Fotó: Fortepan

„Az egész téma nem érdekel már, hétfőn például kijött hozzám egy újabb nyomozó a II. kerületi rendőr-főkapitányságról, akivel nagyon jól elbeszélgettünk, kávéval is megkínáltam, ő pedig felmérte az egész lakást, még az erkélyre is kinézett. De ha el is hagytam a gyűrűt, vagy ha valaki betört hozzám, nem érdekel ilyen mélységeiben az ügy, mert számomra az irodalom vagy a színjátszás sokkal fontosabb, mint bármi egyéb. És ha nincs is meg a gyűrűm, mit számít, ez az élet velejárója, 94 évesen nem fogom ezzel túráztatni magamat. Másfelől, soha az életem során nem féltem, most sem félek. 3-4 éves voltam, amikor a nagyapám, Dlabács Gusztáv, a soroksári téglagyár vezérigazgatója egy életre megtanított arra, hogy nem szabad félnem semmitől – jelentette ki határozottan.

 


 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás