Megható, ezt kapta ajándékba Erzsébet királynő és Fülöp herceg a dédunokáktól

II. Erzsébet 13 évesen szeretett bele távoli unokatestvérébe, Fülöpbe, akivel ma ünneplik 73. házassági évfordulójukat.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.11.21.
brit királyi család házassági évforduló II. Erzsébet királynő Fülöp herceg Örök szerelem

II. Erzsébet brit királynőért világszerte rajonganak, ezért többezer kedves levelet kaptak a házassági évfordulójuk miatt. Az egyik legkedvesebb ajándék azonban mégis a dédunokáktól jött. Vilmos herceg és Katalin hercegné gyerekei, György, Charlotte és Lajos saját kezűleg készítettek egy fotóösszeállítást a királynőnek és Fülöp hercegnek.

A Royal Family Facebook-oldal friss fotót posztolt a királynőről és a hercegről, akik a koronavírus-világjárvány miatt jelenleg a windsori kastélyban töltik a mindennapjaikat a londoni Buckingham-palota helyett. A házaspár egy kanapén ülve szorosan egymás mellett, nézegeti a legnagyobb méretű üdvözlő lapot, ezt kapták ugyanis a dédunokáktól.

 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
 

The Royal Family (@theroyalfamily) által megosztott bejegyzés

Szerelmük története

Fülöp herceg és Erzsébet sorsdöntő találkozására 1939-ben került sor: az akkori uralkodó, Erzsébet édesapja, VI. György családjával ellátogatott a dartmouth-i tengerészeti akadémiára. Az anyakirályné megkérte Erzsébet és húga, Margit távoli unokatestvért, Fülöpöt, hogy kísérje körbe az akadémia területén. Az akkor 13 éves Erzsébet azonnal belehabarodott a 18 éves tengerészkadétba, és később levelezni kezdtek. Fülöp 1943 karácsonyára már hivatalos meghívást kapott a királyi udvarba, 1944-ben pedig Fülöp feleségül kérte Erzsébetet a királytól. VI. György bele is egyezett, de meg kellett várniuk, hogy Erzsébet betöltse a 21. életévét.

Erzsébet és Fülöp itt találkoztak először:

Nem volt zökkenőmentes a házasságkötés

A királyi család több tagja is ellenezte a házasságot Fülöp herceg német származása, valamint nővéreinek náci kapcsolatai miatt. Ezért Fülöp 1947. február 28-án lemondott görög és dán hercegi rangjáról, nevét az anyai nagyszülők vezetéknevére, Mountbatten-re változtatta, felvette az anglikán vallást és megkapta a brit állampolgárságot. Néhány hónappal később 1947. november 20-án a pár végre összeházasodhatott, de az esküvőn Fülöp három nővére német férjeik miatt nem lehetett jelen. Családjából csak édesanyja volt ott, édesapja addigra már meghalt. Érdekesség, hogy a háború utáni szűkösség miatt Erzsébet menyasszonyi ruhája állítólag olyan anyagból készült, amit akkor ruha-jegyből lehetett vásárolni.

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás