Suhajda Szilárd megcsinálta a csodát.
Dr. Farkas Kitti aneszteziológus, intenzív terápiás szakorvos a Mokka vendége volt, ahol elárulta, mi történik az emberi szervezettel nyolcezer méteres magasságban. Vagyis pontosan ugyanezeket érezhette Suhajda Szilárd is a csúcshódítás során.
„Kezdetben ügye enyhébbek a tünetek, mint egy másnaposság, egy kis fejfájás, hányinger, émelygés. Ahogy fokozódik a hypoxia – olyan magasságban már egyharmada az oxigén mennyisége a levegőben – úgy súlyosbodik. Megjelenik a koordinációs zavar, és hát a tudatzavarnak minden fázisa, végül pedig jön az eszméletvesztés, kóma, és hát a halál” – árulta el a dr. Farkas Kitti.
Az emberi szervezet a tengerszint környékén funkcionál a legjobban, ahogy egyre magasabbra megy, úgy ritkul a levegő, ezt pedig a test egy ideig képes kompenzálni a szívritmus és a légzésszám emelkedésével, illetve az erek tágulásával – hívta fel a figyelmet a szakértő, majd kihangsúlyozta:
8000 méternél, hogy valaki ezt oxigénpalack nélkül csinálja meg, az maga a csoda
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre