A 94 éves Raduly József hétfői halála óta immár a 88 esztendős Bödör László a legidősebb élő válogatott labdarúgónk. Az MTK korábbi sztárja örömmel elkerülte volna, hogy az élre álljon.
Raduly József válogatott labdarúgó hétfőn délelőtt 94 éves korában elhunyt. A válogatottban 1955-ben két alkalommal, a svájciak és a svédek ellen játszott. Halála óta immár a 88 éves Bödör László a legidősebb élő válogatott futballistánk.
– A gerincem és a lábaim ugyan fájnak, ezért hagytam fel 2020. január elsején az esztergályosmesterség űzésével, noha a szakmában kétszeres aranykoszorús vagyok – mesélte lapunknak Bödör, aki egyszer szerepelt a magyar válogatottban. A nemrég elhunyt, dr. Fenyvesi Máté sérülése után került a nemzeti legjobbak közé, amikor a mieink 1961-ben 2-0-ra verték az egyiptomiakat Kairóban. – Hallottam Raduly József haláláról, örömmel elkerültem volna, hogy emiatt az élre álljak.
Az MTK 1964-ben a Kupagyőztesek Európa Kupájának döntőjéig menetelt, ahol a portugál Sporting Lisbonnal találkozott.
– 1964. május 13-án Brüsszelben az MTK-val 3-3-at játszottunk a portugálokkal a döntőben, majd két nappal később a ráadásmeccsen Antwerpenben ők győztek 1-0-ra. Szegény kapusunknak, Kovalik Ferinek rossz volt a szeme, az antwerpeni meccsen elnézte a szögletből érkező labdát, s az érintés nélkül került a hálóba. Nem kárhoztattuk, elvégre a futball része a hiba is. Ezzel kikaptunk és a második helyen zártunk.
Bödör zárásként az is elmesélte, hogy egykori MTK-s klubtársa, Sándor Károly miért maradt ki az Aranycsapatból.
– Csikartól csak „örökölni lehetett” a labdát, arra valósággal rácsavarodott. Emiatt a jól fejelő Kocsis Sándor és Hidegkuti Nándor panaszkodott Sebes Gusztáv szövetségi kapitánynak, hogy Csikar ritkán ad középre magasan. Attól kezdve Budai László játszott jobbszélsőt az Aranycsapatban.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre