Élete végéig henyélhetne, szórhatná apja pénzét a Honvéd új igazolása. A Dinamo Kijevtől érkezett Mohammed Kadiri egy ghánai uralkodó sarja. A luxusautókkal készült fotói alapján futballistaként sem szűkölködik, de független életet él: korábban vízvezeték-szerelőként is dolgozott.
Hogy a pályán hogyan fog teljesíteni, legkorábban ma este (20.00, Mezőkövesd–Honvéd, tv: M4 Sport) derülhet ki, de egy szempontból máris kitűnik az NB I-es légiósok sorából a kispestiek új labdarúgója. Mohammed Kadiri egy ghánai király fia. Úgy érezheti magát, mint az Amerikába jöttem című vígjátékban az Eddie Murphy alakította afrikai koronaherceg, Akeem – írja a Bors.
– Kiskoromban hercegnek szólítottak. Henyélhetnék és élhetnék apám pénzéből, de eldöntöttem, hogy senkitől sem fogok függeni – hangsúlyozta korábban egy orosz hírportálon, miután tisztázta: apja az egyik ghánai régió királya a milliós Tamaléban. – Mindenünk megvolt, de tudom, mi a nyomor. Hazatérve rendszeresen segítek a rászorulóknak.
Kadiri vízvezeték-szerelőnek tanult, egy időben házról házra járt csöveket javítani.
– Nem szerettem, de ha nincs a futball, valószínűleg a szakmában dolgoznék – mondta szerényen.
Apjától csak egyszer, kamaszként kért segítséget, amikor ifistaként nem tudott megélni. A fivérei közül többen aranybányában dolgoznak, ketten fociznak. Bátyja, Mohammed Fatau vitte a legtöbbre: az Udinese akadémiája után első és másodosztályú spanyol csapatokban is játszott.
Nincs égető szüksége a pénzre, de az Austria Wiennél, majd a Dinamo Kijevnél aligha keresett kevesebbet, mint Kispesten. Egy biztos: nem Rolls-Royce-szal jár edzésre, és forrásaink szerint nem lóg ki a viselkedésével – távol áll tőle, hogy csak arany étkészlettel legyen hajlandó enni a menzán.
– Hálát adok istennek, és mindenkinek, aki lehetővé tette, hogy itt lehessek Kispesten. Szeretném segíteni a társakat és az edzőt is, hogy minél jobb helyezést érjen el a csapat – idézte Kadirit a honvedfc.hu.
A kisebb-nagyobb ghánai körzetek törzsi királyai a közigazgatásban nem sok vizet zavarnak, inkább reprezentatív a szerepük. Az egyik uralkodó például azután sem adta föl a Németországban autószerelőként felépített egzisztenciáját, hogy apja halála után – miután idősebb fivérei balkezesek révén nem jöhettek szóba – ő lett a király. Néha hazalátogat, de javarészt Skype-on (táv)uralkodik.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre