
Krízisek, fordulópontok, túlélési stratégiák az elmúlt 12 ezer évben – évezredek válaszai a kihívásokra a legfrissebb kutatási eredmények alapján.
Az emberiség történetében nyomon követhető fordulópontok, korszakhatárok értelmezése nagy kihívást jelent a humán-, élet- és természettudományok számára egyaránt.
Hogyan befolyásolták a kritikus események, kataklizmák az egyén sorsát a közösségeken, kultúrákon, népeken belül a különböző történeti korokban? Hogyan hatnak a hasonló események a mai kor emberére? Milyen tanulsággal szolgálhatnak a múltban lezajlott környezeti és társadalmi változások vagy krízisek a jövő emberi társadalmának?
Szereplő kutatók, meghívott vendégek:
Kulcsár Gabriella (BTK Régészeti Intézet), Oross Krisztián (BTK Régészeti Intézet), Zatykó Csilla (BTK Régészeti Intézet), Bollók Ádám (BTK, Régészeti Intézet), Mende Balázs Gusztáv (BTK Archeogenomikai Intézet), Rab Árpád (NKE Információs Társadalom Kutatóintézet), Samu Andrea (WWF Magyarország Alapítvány)
Az esemény előzetes regisztráció nélkül látogatható.
Időpont: szeptember 30. (péntek) 18.00–19.30
Helyszín: HTK konferenciaterem
Kinek ajánlják: középiskola, egyetemista, felnőtt
Tudományág: történelem, régészet, társadalomtudományok
Programtípus: kerekasztal-beszélgetés
Téli fotóbörzére várnak minden érdeklődőt az FMK-ban!
Meglátja a medve az árnyékát és még hosszú tél előtt állunk? Választ kaphatsz a kérdéseidre!
"Egy izgalmas utazásra hívunk, amelyben egy kalandjáték és óriás társas segítségével felfedezheted a Kádár (játék)katonái című kiállítást."
Miben tér el a DOG it! kutyaovi a klasszikus kutyaoviktól? Foglalkozásainkra nem csak kölyökkutyával jelentkezhettek.
"Ami másnak kacat, nekünk lehet érték."
A programsorozat új helyszíneken és új koncepcióval jelentkezik, melynek fókuszában továbbra is az értékesítésösztönzés és az országimázs tudatos alakítása áll.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre