Charles Tilly (1929–2008) amerikai történész-szociológus az európai modernitás forradalmairól szóló könyvében dolgozta ki a politikai forradalom általános modelljét.
Rainer M. János történész előadása ezt alkalmazza az 1956-os magyar helyzetre: hogyan alakult ki hatvanöt éve a forradalmi helyzet, miként jött létre a forradalmi végeredmény, hogyan néztek ki a rivális koalíciók. Ugyancsak megvizsgálja a politikai és társadalmi forradalom összefüggését. A szovjet típusú rendszer társadalomátalakító programja, amelyet a szocializmus építésének neveztek, 1956-ban még folyamatban volt. Volt-e az 1956-ban a hatalomra igényt bejelentő „koalíciónak” ezen túl új és eredeti javaslata arról, hogyan is nézzen ki a magyar társadalom?
A programon való részvételhez előzetes regisztrációt kérnek a szervezők, a [email protected] e-mail-címen, vagy a 06-1-392-5011/103-as telefonszámon.
Időpont: november 3., 16 óra
Helyszín: Nagy Imre Emlékház (1026 Budapest, Orsó utca 43.)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre