Iharkút mellett Ajka és Villány határában is rendszeres ásatások zajlanak, ahonnan mára gazdag őshüllő leletanyag gyűlt össze.
Magyarország területéről sokáig nem ismertük dinoszauruszok vagy kortárs őshüllők csontleleteit. 2000-ben ez megváltozott és a mára már világhírű, iharkúti ősgerinces lelőhelyről több tízezer ősgerinces lelet, köztük dinoszaurusz fogak, koponyák, és csontvázak maradványai kerültek elő.
A hazai kutatások mellett külföldön is folyik a munka, és a hazahozott tapasztalatok nagyban segítik az itthoni kutatást. A Kína, Brazília, Argentína, Kanada vagy éppen Spanyolország lelőhelyein és múzeumaiban végzett kutatómunka nagyban hozzájárult mind a hazai leletek, mind az egyes őshüllő csoportok pontosabb megismeréséhez.
Akit érdekel hogyan zajlik egy dinoszaurusz-expedíció itthon és a nagyvilágban, az csatlakozzon a Földrajzos Klub és a Magyar Földrajzi Társaság eseményéhez, és hallgassa meg Ősi Attila beszámolóját a hazai és a külföldi kutatóútjairól. Időpont: április 7., 20 óra.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre