RETRO RÁDIÓ

Mámorító győzelem! Megvan az első aranyérem

Szilágyi Áron Tokióban sporttörténelmet írt. A Vasas 31 esztendős vívója immár háromszoros olimpiai bajnok.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.07.24.
verseny

Áron óriási győzelmet aratott, szinte az egész verseny alatt ő volt a domináns fél.

A kardozó Szilágyi Áron címvédőként aranyérmet nyert a tokiói olimpia szombati versenynapján: a sorozatban harmadszor győztes magyar vívó 15-7-re verte az olasz Luigi Samelét a döntőben.

Mámorító győzelem! Megvan az első aranyérem (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Kegyelemdöfés első felvonás

Áron repül, majd betalál (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Sporttörténelmet írt! Szilágyi Áron ismét aranyérmes

Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét.

A Vasas vívója egész nap bámulatos teljesítményt nyújtott, a helyi idő szerint esti döntőben pedig parádés vívással 15-7-re múlta felül az olasz Luigi Samelét.

Végső párbaj

Szilágyi Áron (b) és az olasz Luigi Samele a férfi kardozók egyéni versenyének döntőjében (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Szilágy Áronon kívül eddig négy nagyszerű elődjének – Fuchs Jenőnek, Kárpáti Rudolfnak, a szovjet Viktor Krovopuszkovnak és a francia Jean-Francois Lamournak – sikerült megvédenie a címét férfi kardban, de egyéniben a triplázás még senkinek nem jött össze.

A 31 éves, immár háromszoros olimpiai bajnok versenyző a magyar vívósport 38. ötkarikás aranyérmét, egyben a tokiói magyar küldöttség első dobogós helyét szerezte.

Szilágyi Áron ismét megvédte olimpiai bajnoki címét (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

„Már két napja Metallicát hallgatok, hogy felpörgessem magam„ - így szerezte meg a bronzérmet Varga Katalin