
Sulimuri – Muzsikáló irodalom
Az Etnofon Zenei Társulás vendégzenészekkel kiegészült csapata kortárs költők – Kiss Anna, Lackfi János és Szabó T. Anna – szövegeit helyezte világzenei alapokra.
Gyermekrajztól a műalkotásig - Oktató: Boldizsárné Kovács Gizella, vizuális és környezetkultúra szakos tanár.
"Ha úgy érzed sohasem tudtál rajzolni, de mindig is szerettél volna alkotni, gyere el egy különleges rajzórára! Boldizsárné Kovács Gizella rajztanárral garantált a jókedv és a siker!
Ezen az alkalmon betekintést nyerünk Paul Klee világába, és szinekkel és vonalakkal fogunk dolgozni. A művész stílusát leginkább gyerekrajz és az ábrázoló geometria egysége jellemzi. Megpróbáljuk megtalálni gyermeki énünket, elmerülünk a színek világában és megkompononáljuk saját hangulatunkat és személyiségünket hűen ábrázoló művészeti alkotásunkat. Tanulunk egy nagy művésztől, aki szerint a „A művészet nem a láthatót adja vissza, hanem láthatóvá tesz.”
Boldizsárné Kovács Gizella tanító, rajztanár, múzeumpedagógus, vizuális és környezetkultúra szakos tanár, szerkesztő. Gyerekeket tanít iskolában, felnőtteket tanfolyamokon és továbbképzéseken, tankönyveket szerkeszt, mesekönyveket és a Csodaceruza gyermekfolyóiratot. 1995 óta tagja a Magyar Rajztanárok Országos Egyesületének, amelynek 8 évig titkárként, majd 4 évig főtitkárként segítette a munkáját. Szakmai elismerései: MROE Emlékérem, Kiváló Versenyfelkészítő, HUNDIDACT Nagydíj és több Aranyfokozat, Magyar Termék Nagydíj, Szép Magyar Könyv. 2004-ben alapító tagja volt a kARTon Művészeti Egyesületnek, akikkel rendszeresen kiállítja textil-alkotásait.
Időpont: április 4., 17.00-18.30
Helyszín: Pestújhelyi Közösségi Ház (Budapest, Szűcs István u. 45, 1158)
Belépő: 3500 forint/fő (bevezető ár, amely tartalmazza az alapanyagköltséget)
Regisztráció: [email protected]
A sorozat további része:
2025. május 9. 17.00-18.30 Arc a tükörben Portrék kicsit másképp
Az Etnofon Zenei Társulás vendégzenészekkel kiegészült csapata kortárs költők – Kiss Anna, Lackfi János és Szabó T. Anna – szövegeit helyezte világzenei alapokra.
Klasszikusok és csemegék a 67-es évből. Ezúttal a Doors zenekarról tudhatnak meg érdekességeket a résztvevők.
„A művészetem nem más, mint a képzelet és a valóság torzítása a mondanivaló felé.”
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre