
Mesél a Vigadó – Épülettörténeti séta
Ismerd meg a Pesti Vigadót, Budapest egyik legimpozánsabb kulturális örökségét, amely nemcsak építészeti remekmű, hanem a magyar történelem és művészetek színtere is.
Beszélgetőpartnerek: Kozák Gábor és Stomp Sára műgyűjtők, valamint Topor Tünde művészettörténész, az Artmagazin főszerkesztője.
A Hegyvidék Galéria tavaly indult programsorozata alatt neves hazai műgyűjtőkkel és kollekciójukkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők. A művészettörténészek, művészeti szakemberek által moderált beszélgetések során a résztvevők beleláthatnak abba, hogyan válik valakiből műgyűjtő, illetve, hogy ki miért, milyen gondolatok, motivációk és stratégiák mentén, valamint hogyan kezdett el képzőművészeti alkotásokat vásárolni, magángyűjteményt építeni. Felvetődnek a műtárgypiacot érintő kérdések, jelenségek is, szó lesz többek között az árképzés sajátosságairól, az értékek, művészek hierarchiájáról és kánonjáról. A bemutatott gyűjteményeken keresztül a közönség képet kaphat a hazai kortárs művészeti szcéna uralkodó tendenciáiról és a hazai piac meghatározó képviselőiről.
Negyedik alkalommal Kozák Gábort és feleségét, Stomp Sárát, a Kozák–Stomp Gyűjtemény tulajdonosait lesz lehetőség megismerni, akikkel Topor Tünde művészettörténész, az Artmagazin főszerkesztője fog beszélgetni. Kozák Gábor műkereskedőként, a Godot Galéria vezetőjeként a hazai képzőművészeti szcéna forgatagában van nap mint nap. Első galériáját 1997-ben nyitotta, legelső képét 1998-ban vásárolta. Stomp Sára értékesítési menedzserként a Forbesnál dolgozik, ám gyerekkora óta vonzódik a képzőművészet világához. Éveken át vezette „Pop és beton” című blogját, ahol többek között életszagú, vágatlan videókat készített a kor kiemelkedő figuráival.
A páros az utóbbi időben elsősorban a gyűjteményük mélyítésével, fókuszának szűkítésével foglalkozott. Ez idő alatt a számukra legkedvesebb művészek alkotásainak számát gyarapították. A kollekció középpontjában elsősorban hagyományosnak mondható művek, többnyire festmények állnak. A törzsanyag kiemelt művészei: Bukta Imre, drMáriás, feLugossy László, Gaál József, El Kazovszkij, Nagy Kriszta, Szikora Tamás, Szűcs Attila, Váli Dezső.
Részvételi díj: 1000 forint, hegyvidéki lakosoknak: 500 forint.
Időpont: március 26., szerda, 18.00
Helyszín: Hegyvidék Galéria, Kiállítóterem (1126 Budapest Királyhágó tér 10.)
Ismerd meg a Pesti Vigadót, Budapest egyik legimpozánsabb kulturális örökségét, amely nemcsak építészeti remekmű, hanem a magyar történelem és művészetek színtere is.
Látványos film az emberiség történelmének egyik legkiemelkedőbb eseményéről, Jézus Krisztus kereszthaláláról és feltámadásáról.
"Ünnepeljük együtt a húsvétot egy varázslatos helyszínen, ahol minden korosztály számára izgalmas programokkal készülünk!"
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre