
80 éve történt: Terézváros és a második világháború – helytörténeti klub
A Hatker hatkor helytörténeti klub előadója: Katona Csaba történész.
Órazenék, ünnepi fanfárok és más alkalmazott zenék a XVII–XVIII. századból. 10–15 éveseknek.
A gazdagok cselédje
Közreműködik: Tabajdi Ádám (orgona), Huszti Boldizsár (trombita), Szabó Hunor (kürt)
Mesélő: Mona Dániel
A Zene, szolgálatára! című évad nyitókoncertjén a legrégebbi alkalmazott zenék kerülnek terítékre. Vajon hogyan üzentek őseink zenei jelek segítségével? Hány szignált kellett ismernie a vadászoknak, hogy véletlenül se egymást puffantsák le az erdőben? Milyen zene szólt, amikor egy király bevonult a trónterembe? Mitől olyan szeretnivaló és esküvői egy nászinduló? Illetve kinek és miért jutott eszébe, hogy zenélő órákra komponáljon műveket? Középkori, reneszánsz és barokk udvarok világa elevenedik meg a matinén, belepillantunk az előkelő nemesség luxusóráinak szerkezetébe, valamint megvizsgáljuk, az élet hány területén is kötődik konkrét zene egy-egy alkalomhoz, eseményhez. Az előadáson kiderül, miért orgona szól óra helyett, és hogyan lett a trombita és a kürt az indulók legjellegzetesebb hangszere.
Jegyár: 2800 forint
Időpont: január 21., 11.00–13.00
Helyszín: Zeneakadémia, Solti Terem (1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)
A Hatker hatkor helytörténeti klub előadója: Katona Csaba történész.
„A könnyű séta közben tavaszi hangulatú verseket hallgatunk és ezekről fogunk kicsit beszélgetni.”
A Magyar Tudományos Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából hangversenyt ad a kolozsvári Visszhang kórus. A belépés díjtalan!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre