Ezt tették karácsonykor és újévkor a 19. században – Rejtélyes történelem

Hogy Magyarországon ki állított először karácsonyfát, lehetetlen pontosan megmondani. A fa állítása mellett rengeteg más szokás is volt.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.12.05.
Módosítva: 2023.12.05.
rejtélyes történelem karácsony Katona Csaba történész

A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti témák nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, aki minden témát egy-egy meghívott vendégtörténésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.

Rejtélyes történelem - Karácsonyi és újévi szokások a 19. században
Fotó: Facebook

A meghívott vendég ezúttal Fónagy Zoltán, a ELTE BTK habilitált egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont tudományos főmunkatársa, a reformkor kutatója, aki a 19. századi hétköznapi élettel is kiemelten foglalkozik.

A karácsonyi ünnepkört övező szokások a 19. században korántsem voltak annyira elterjedtek. Az örökzöldek, majd a fenyőágak, később a fenyőfa feldíszítésének hagyománya német nyelvterületről érkezett Magyarországra. Hogyan alakultak ki ezek a szokások és milyenek voltak ezek a 19. század Magyarországán? A Rejtélyes történelem decemberi beszélgetése ezt a témát járja körül.

Időpont: december 5. 19.00
Helyszín: Várkert Bazár (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2., Testőrpalota)
Belépőjegy: 2500 forint

 

Top hírek









Hírlevél-feliratkozás