
Tavaszköszöntő kézműves foglalkozás
"2025 tavaszán egy újabb színes családi programmal várjuk a kerületben élő gyermekeket és családjaikat a Cinkotai Tájházban!"
Hogy Magyarországon ki állított először karácsonyfát, lehetetlen pontosan megmondani. A fa állítása mellett rengeteg más szokás is volt.
A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti témák nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, aki minden témát egy-egy meghívott vendégtörténésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.
A meghívott vendég ezúttal Fónagy Zoltán, a ELTE BTK habilitált egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont tudományos főmunkatársa, a reformkor kutatója, aki a 19. századi hétköznapi élettel is kiemelten foglalkozik.
A karácsonyi ünnepkört övező szokások a 19. században korántsem voltak annyira elterjedtek. Az örökzöldek, majd a fenyőágak, később a fenyőfa feldíszítésének hagyománya német nyelvterületről érkezett Magyarországra. Hogyan alakultak ki ezek a szokások és milyenek voltak ezek a 19. század Magyarországán? A Rejtélyes történelem decemberi beszélgetése ezt a témát járja körül.
Időpont: december 5. 19.00
Helyszín: Várkert Bazár (1013 Budapest, Ybl Miklós tér 2., Testőrpalota)
Belépőjegy: 2500 forint
"2025 tavaszán egy újabb színes családi programmal várjuk a kerületben élő gyermekeket és családjaikat a Cinkotai Tájházban!"
A tánc világnapja alkalmából felnőttet és gyereket egyaránt vár az Operaház, hogy a balettel spiccben és dióhéjban megismerkedjen.
A környezetpszichológia ember és az őt körülvevő – természetes, épített és újabban virtuális – környezet kölcsönkapcsolatát vizsgálja.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre