
Sena Dagaduval a kettős identitásról – Nők az élet élén
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
A workshopokon kívül számos más programmal is készülnek a szervezők: városi sétákkal, műhelylátogatásokkal, előadásokkal, tárlatvezetésekkel és kerekasztal-beszélgetésekkel.
Saját ex libris pecsétet, füzetborítót, szitanyomott vászontáskát készíthet, aki beleveti magát az Iparművészeti Múzeum június 11–25. közötti Szecessziós Fesztiváljába. A fesztivál csúcspontja a zárónapon lesz, ekkor nyílik ugyanis legújabb kiállításuk a Ráth-villában, az Egy kis Bécs Budán – Josef Hoffmann alkotása: a Pikler-villa címmel.
A Szecesszió Fesztiváljának június 14-i programjai:
17.00–19.00 A vonal esztétikája – Tipográfia a hazai szecessziós építészetben
Hogyan kelt életre a vonal az építészetben és a tervrajzokon, valamint milyen hatással volt a keleti képzőművészet a szecessziós építészetre? Tekinthetünk-e egy építészeti tervet képzőművészeti alkotásnak? Az előadás az építészeti tervek dekorativitását mint a Gesamtkunstwerk egyik első állomását mutatja be hazai példákkal illusztrálva.
Előadó: Baldavári Eszter muzeológus, kurátor, Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ
Helyszín: Ráth György-villa, Városligeti fasor 12.
A fesztivál összes programja ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
„A fás legelők, az erdei legeltetés, a pásztorvilág a Bakony és a Balaton vidékén és azon is túl megismert világának bemutatásán keresztül a természeti és kulturális értékek megőrzéséhez szeretnék hozzájárulni.”
Zelinka Tamás ismeretterjesztő előadása a Szegeden 1875. április 24-én született Huszka Jenő zeneszerzőről.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre