
Jövőnk titkai: Dr. Dúll Andreával az ember-környezet kölcsönkapcsolatról
A környezetpszichológia ember és az őt körülvevő – természetes, épített és újabban virtuális – környezet kölcsönkapcsolatát vizsgálja.
2022. január 4-ig nézhetők meg Major László Sándor képzőművész alkotásai a Volvo Galériában (1044 Budapest, Váci út 50–58.)
A művész így ír magáról:
„Aktív, absztrakt festményeket készítek. Múzsám a forgás, melyről minden munkám mesél. A forgás, a keringés az univerzum meghatározó mozgása. Szinte mindenütt jelen van, a legkisebbtől a leghatalmasabbig, egyben civilizációnk egyik alappillére, hasonlóan a tűzhöz. Azonban a tűz kihunyóban van, folyamatosan veszít jelentőségéből. Ellenben a forgás egyre nagyobb teret nyer. Technikánk túlnyomó részéből nélkülözhetetlen. Munkáimmal a forgásra hívom fel a figyelmet. Alkotásaim, hét mesterségből szerzett tudásomat használva készülnek. Festményem lehet: Kinetikus, mely megtöri a mozdulatlanságot, élettel tölti meg a teret. Fénylő, mely jól látható nappal, és hangulatos derengő fényt ad a sötétben.”
Major Sándor László weboldala: www.aktivkepek.hu
A környezetpszichológia ember és az őt körülvevő – természetes, épített és újabban virtuális – környezet kölcsönkapcsolatát vizsgálja.
Minden héten más hangszeren szól a talpalávaló: duda, tekerő, furulya, citera, hegedű, koboz, gardon.
A múzeum ma öt kiállítóteremmel, bemutatócsarnokkal, szabadtéri kiállító területtel várja a közlekedés iránt érdeklődőket.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre