
Mozi: Krisztus utolsó megkísértése
Színes, feliratos, amerikai film, 164', 1988. Rendezte: Martin Scorsese.
Konkrét festészeti hagyományokra emlékeztetnek Orr Máté művei, de mégsem ezek egyszerű felidézései.
Orr Máté (Veszprém, 1985) a Képzőművészeti Egyetem festő szakának elvégzése után 2011-től számos egyéni és csoportos kiállítás keretében mutatkozott be Magyarországon. Képei több külföldi kiállításon és művészeti vásáron szerepeltek, köztük Monacóban, Dél-Koreában, Kínában, Németországban, Szlovákiában és az Egyesült Királyságban is.
A groteszk és a harmonikus, a valódi és a szimbolikus, valamint a naturalisztikusan megfestett és a sematikus formák kontrasztja jellemzi alkotásait. A sötét, homogén háttérben megfestett jelenetek egyaránt idézik a holland festészet aranykorát, Hieronymus Bosch hibrid alakjait, és a 20. századi francia szürrealizmust.
Legújabb alkotásainak főszereplői mindenki által ismert lények, de a jelenetek összeütköznek a természetről alkotott elvárásainkkal. Utalnak ugyan a 19. századi állatfestők képeire, csendéleteire, ahol a készítők a természet rendjét akarták szépségében vagy drámaiságában megragadni, azonban Orr Máté művein a motívumok nem úgy szerepelnek egymás mellett, ahogyan egy természetfilmben láthatóak, erre utal a kiállítás címe is.
Megnyitó: szeptember 16., 19 óra
A kiállítás szeptember 17. és november 06. között tart nyitva.
Helyszín: Várfok Galéria (1012 Budapest, Várfok utca 11.)
Színes, feliratos, amerikai film, 164', 1988. Rendezte: Martin Scorsese.
Táncjáték húsvét ünnepére. Előadja: a Magyar Állami Népi Együttes tánckara és zenekara.
Ismerd meg a Pesti Vigadót, Budapest egyik legimpozánsabb kulturális örökségét, amely nemcsak építészeti remekmű, hanem a magyar történelem és művészetek színtere is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre