
Összedugták a fejüket a Bartók Béla út új és régi szereplői, kocsmárosok, baristák, cukrászok, bohémok, vendéglátósoknak születettek és szakmaváltók, tősgyökeres budaiak és frissen ideköltözöttek.
Több közös is van bennük: elképesztően szeretik a környéket, hisznek benne és tudják, hogy ez Budapest egyik legélőbb, legizgalmasabb gasztronómiai és kulturális ütőere. Nem irigykedve néznek egymásra, hanem kéz a kézben mutatkoznak be nektek a Gellért tértől a Kosztolányi térig.
Menjetek el az utcazene-fesztiválra, üljetek be bárhová egy vacsorára, egy pohár borra, sörre, vagy sétáljatok a helyek között egy limonádéval, fagyizzatok egyet, és hallgassátok meg a számtalan fellépő bármelyikét.
Az Irodalom éjszakája olyan kulturális esemény, ahol a város és a világirodalom formabontó stílusban adnak egymásnak három estén át találkozót a közreműködő színházak segítségével.
A Senses fesztivál fókuszában a legkisebb korosztálynak szóló, érzékszervi észlelésen alapuló előadások állnak.
A nemzetközi népművészeti fesztivál nyolc napján látványos programokkal mutatják be a Kárpát-medence és a világ gazdag népzenei és táncos örökségét, többek között a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében és a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.
Idén 94. alkalommal rendezi meg a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) a kortárs magyar irodalom legnagyobb szabadtéri eseményét, az Ünnepi Könyvhetet, és 22. alkalommal a Gyermekkönyvnapokat.
Az eseményen koncert, zumba és tombola várja az érdeklődőket.
A Monday Feeling zenekar repertoárján népszerű jazz-soul dalok és coverek szerepelnek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre