
Ezek a leggyakoribb tévhitek a diákmunkáról
Tudd meg az igazságot a diákmunka tévhiteiről! Mikor lehet dolgozni? Van-e betegszabadság? Mire kell figyelni a diákmunka kapcsán? Olvasd el a részleteket!
Meglepő eredménnyel végződtek a kutatások.
Az évek során rengeteg dilemma övezte a kávéfogyasztás szükségességét, jótékony vagy éppen kártékony hatásait, így elég nehéz eldönteni, hogy melyik oldalra álljunk, ha a híres feketénkről vagy tejeskávénkról van szó. Azonban kutatások rámutattak, hogy a kávé nemcsak az ébredésünkre, hanem az öregedésünkre is hatással van.
Érdekes, hogy sokak szerint, a sok cukor és tej miatt a kávé csak feketén iható, azonban mértékkel fogyasztva igencsak egészséges. Segíti az anyagcsere- folyamatokat, a máj egészségéhez is hozzájárul és a koncentrációra is jó hatással van. Mindezek mellett még a cukorbetegség, a máj- és vastagbélrák kialakulásának kockázatát is csökkentheti.
Az olyan antioxidánsokban, mint a kollagénsavban gazdag kávébab még a rákot okozó káros szabadgyököket is semlegesíti. És bár a krónikus megbetegedések kialakulásának kockázatát is csökkentheti, mindezek mellett az öregedést is lassíthatja – írja a Life.hu. Mivel a kávé gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát is jelentősen csökkentheti.
Sokak szerint a kávé hatása a koffeinben rejlik, ám a bioaktív vegyületek is nagyban hozzájárulhatnak olyan betegségek csökkentéséhez, mint például a magas vérnyomás. Bár hihetetlen, de az Alzheimer-kór és a Parkinson-kór kialakulása ellen is hatással lehet. Merészebb tanulmányok még a DNS épségével is összefüggésbe hozzák a kávéfogyasztást.
Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy a kávéfogyasztáshoz nem minden esetben párosul jótékony hatás, azt nagyban befolyásolja, milyen mennyiséget viszünk be belőle a szervezetünkbe. A napi egészséges adag 130-400 mg koffein, mely személyenként eltérő. A szakemberek szerint napi 2-5 csésze cukrozatlan tiszta eszpresszó bevitele fejti ki szervezetünkben a jótékony hatásait.
Tudd meg az igazságot a diákmunka tévhiteiről! Mikor lehet dolgozni? Van-e betegszabadság? Mire kell figyelni a diákmunka kapcsán? Olvasd el a részleteket!
A körmök ez egészségügyi állapotunkat is tükrözik.
Nagyon óvatosnak kell lenni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre