7 ok, ami megmutatja, miért nincsenek közeli barátaid

Lehet, eddig bele sem gondoltál, mi állhat a háttérben!



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.05.06. 17:00
barátság emberi kapcsolatok viselkedés

Különbség van ismerősök és közeli barátok között. Lehet, észre sem veszed, mi tart vissza a közeli barátságok kialakításától. A Daily Motivation News összeszedett 7 viselkedést, amely megakadályozhat abban, hogy mély kötelékeket alakíts ki.

barátság, jóbarátok, legjobb barátok, utazás, nyugalom, csillagjegy
Dolgozz ezen a 7 viselkedésen, hogy megerősítsd a kötelékeidet! (Fotó: Unsplash)

1. Állandóan lemondod a találkozókat

Ha gyakran lemondod a találkozókat, esetleg az utolsó pillanatban jelented be, hogy valami közbejött, akkor magadra haragíthatod a barátaidat. Tiszteletlennek, megbízhatatlannak, és közönyösnek tűnhetsz, ha állandóan kibújsz a találkozók vagy összejövetelek alól. Emiatt egy idő után elmegy az emberek kedve attól, hogy programokra hívjanak.

2. Mindig várod a meghívót

Hiába vagy türelmes, nem repül a sült galamb a szádba! Mégis, mit tegyél, ha szeretnél több találkozóra, eseményre, programra elmenni, de senki nem hív el? Egyszerű a megoldás: ha szeretnéd elmélyíteni a kapcsolataidat, vedd a kezedbe az irányítást! Szervezz programot te magad és te hívd meg az ismerőseidet!

3. Nem vagy jó hallgatóság

Ha az egyik fél beszélgetés közben nem figyel a másik szavaira, csak azt várja, hogy végre ő következzen a beszédben, akkor azzal egy dolgot ér el: a másik tudtára adja, hogy egyáltalán nem érdekli. Az ilyen emberekkel nem szívesen ülünk le beszélgetni, kerüljük a velük való találkozót.

4. Nem akarsz sebezhetőnek látszani

Az érzelmi mélység, sebezhetőség, nyíltság mind a szoros barátságok elengedhetetlen összetevője. Ha nem akarsz megnyílni az embereknek, akkor ne csodálkozz rajra, ha nem tudsz mély és hosszútávú barátságokat kialakítani.

5. Uralod a beszélgetéseket

Néhány ember képes magához ragadni egy beszélgetést, miközben kevés lehetőséget hagy mások számára, hogy kifejtsék a véleményüket, pláne témát javasoljanak, váltsanak. Ez a viselkedés teljesen elveheti a körülötte lévő emberek kedvét attól, hogy meghívják egy beszélgetős kávézásra.

6. Kerülöd a konfliktusokat

A konfliktusok nem mindig rosszak. Ha jól kezeljük, akkor megerősíthetik a kapcsolatainkat. A konfliktus elkerülése rövid távon jónak tűnhet, de megakadályozhat abban, hogy elmélyítsd a kapcsolataidat.

7. Nem szánsz időt a kapcsolataidra

A jó kapcsolat idő és erőfeszítés eredménye. Ha nem akarsz időt szánni az emberekre, akkor nem tudod érdemben ápolni a kötelékeidet. Az együtt töltött időnél a minőség és a mennyiség is hihetetlenül fontos.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás