Sokan szinte minden ételt a hűtőben tárolnak – olykor ok nélkül.
Kevesen gondolnak bele, hogy néhány évtizeddel ezelőtt még alig néhány élelmiszert tároltak csak az emberek a hűtőszekrényekben, és sokkal inkább a pincéket és a spájzokat részesítették előnyben. Napjainkban azonban a kényelmi szempontok és a rossz beidegződések miatt szinte minden élelmiszer a hűtőbe kerül a nagy bevásárlás után, pedig ez nem mindig jó döntés. Vannak ugyanis olyan termékek, amik egyenesen rosszul viselik a másik portéka közelségét: emiatt hamarabb romlanak meg. Jöjjön 5 fontos példa!
A Life.hu által idézett szakértő szedte össze, hogy melyek azok az élelmiszerek, amik rossz hatással vannak egymásra. Vannak olyan ételek ugyanis, amik az érésük során etilén gázt szabadítanak fel, ami tönkreteszi még a legszebb, legegészségesebb epret, banánt és a sárgarépát is. Emiatt fontos odafigyelnünk rá, hogy az etilént tartalmazó ételek távol maradjanak az etilénre érzékeny termékektől.
A paradicsom és hagyma felgyorsíthatja a burgonya és a répa öregedését, ami azért is fájdalmas, mert ezeket a termékeket általában nagyobb menyiségben vesszük, így viszont jó lenne, ha továbbra is tartósak és szépek maradnának. A burgonya és répa ugyanis érzékeny az etilénre.
A banán, az alma és a körte is olyan gyümölcs, amelyre más gyümölcsök káros hatással lehetnek. Ezeket érdemes egyedül elrakni, akár egy doboz, egy zárt zacskó vagy fólia segítségével, hogy minél tovább frissek és finomak maradjanak. A szakértő szerint ezeket nem is feltétlen kell hűtőben tárolni, de mivel jelentős etiléngázt bocsátanak ki, ezért érdemes legalább 15-20 centiméterre tartani őket a többi gyümölcstől.
Az egyik legnagyobb tévhit a paradicsommal kapcsolatban, hogy csak hűtőben lehet tárolni. A hideg hatására ugyanis megváltoznak a kémiai tulajdonságai és hosszú távon íztelenné, ehetetlenné válik A legjobb tárolási mód a paradicsom számára a szobahőmérséklet. A banán mellé viszont nehogy odatedd a konyhapulton, mert káros hatást gyakorolnak egymásra.
Bár ez ritkább eset, de vannak, akik a mézet is a hűtőszekrényben tárolják. Ám ezzel csak azt érik el, hogy megkeményedik és kikristályosodik, felhasználásra alkalmatlanná válik. A méz ráadásul nem romlandó, így nyugodtan tárolhatjuk szobahőmérsékleten, vagy éppen a szekrényben is. Ha nem tesszük hűtőbe, akkor ráadásul folyós állagú marad, és egyből ízesíthetünk vele bármit a teától a kenyéren át a sütiig.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre