Ősszel nincs is jobb, mint egy illatos, forró fürdőben ücsörögni és relaxálni. Jó hír, hogy nem szükséges drága fürdősókra költeni, hiszen néhány egyszerű hozzávalóból házilag is elkészíthetjük.
A fürdősó nemcsak kellemes illatú, hanem valódi bőrmegújító hatással is rendelkezik! Szemcsés állagának köszönhetően hatékonyan eltávolítja az elhalt hámsejteket, ezáltal felfrissíti a bőrt, miközben lazíthatunk a kellemes fürdőben.
A legfontosabb összetevő a só. Ügyeljünk arra, hogy kiváló minőségű, durva szemcsés sót válasszunk, például himalájai vagy tengeri sót. A tengeri só értékes ásványi anyagokat tartalmaz, amelyek fürdés közben felszívódnak a bőrbe.
Különböző illatokat is adhatunk hozzá. Stresszoldáshoz válasszunk rózsa-, levendula- vagy ánizsillóolajat. A rozmaringolaj csökkenti az izomfájdalmakat. Megfázás esetén a borsmenta vagy eukaliptusz a legjobb választás, mivel tisztítják a légutakat.
Az illóolajok mellett különféle ápoló olajokat is használhatunk, például kókusz-, olíva-, jojoba- vagy mandulaolajat. Ezek hidratáló hatásúak és ápolják a bőrt.
A fürdősót színesebbé tehetjük, ha kevés ételfestéket is adunk hozzá. A céklapor élénk rózsaszín vagy vörös árnyalatot kölcsönöz, míg a kurkuma meleg sárga színt, a matcha teapor pedig kellemes zöld színt varázsol a fürdősónak. A paprikapor narancsos-vöröses tónust ad, bár illata enyhén fűszeres lehet.
Díszíthetjük szárított virágokkal is, amelyek nemcsak szépítik, de a fürdővizet is gazdagítják jótékony hatásaikkal. A kamillavirág gyulladáscsökkentő, a körömvirág pedig bőrnyugtató hatású. A rozmaring enyhíti az izomfájdalmakat, míg a zsálya segít a relaxációban.
Ha beszereztük a hozzávalókat, készítsük el a fürdősót. Az elkészítés egyszerű: először tegyünk 50 dkg tengeri vagy himalája sót egy nagyobb tálba, majd adjunk hozzá egy-két evőkanál növényi olajat. Csepegtessünk rá 10-20 csepp illóolajat. Ezután díszítsük szárított virággal és ételfestékkel. Végül alaposan keverjük össze az egészet.
A fürdősót használat előtt legalább egy napig hagyjuk állni. Ezután töltsük egy kisebb befőttesüvegbe, majd szorosan zárjuk le. Ragasszunk egy címkét az üvegre, amelyen feltüntetjük az illatot és a készítés dátumát. Így könnyen megkülönböztethetjük a különböző változatokat, és mindig kéznél lesz a megfelelő fürdősó.
Tegyük a fürdősót száraz, hűvös helyre, ahol három-négy hónapig megőrzi a minőségét. Használatkor adjunk két-három evőkanál fürdősót a fürdővízhez.
Az érzékeny bőrűeknél irritációt okozhat, és kiszáríthatja a bőrt, ezért fontos, hogy a fürdősó használata után zuhanyozzunk le, és hidratáljuk a bőrünket testápolóval.
Szöveg: Reiter Georgina - FANNY
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre