Nem kell hozzá kondibérlet, nem kell folyamatosan szervizelni és még többgenerációs is. Igazi családbarát sporteszköz a roller, amivel akár dolgozni járunk, akár extrém sportpályára, garantáltan átmozgatja minden porcikánkat.
Régebben csak a játszótérre gurultak le a gyerekek a rollerrel, ma már felnőtt méretben is kapható, és a sportolás mellett a városi közlekedésre is alkalmas a roller. Nézzük miért, és főleg milyen kétkerekűt érdemes választani?
Nem kell minden évben új rollert venni, a hiszen már kapható 3in1 roller is, ami 1 éves kortól 5 éves korig használható. Először ülőkével használja a gyerek, később pedig nyereg nélkül, klasszikus lábhajtással közlekedik.
A háromkerekű roller kétféle lehet: az egyik, amikor a roller elől kapott két kereket, ezt oldalirányú mozgatással és nem normál kerékpárkormányzással lehet irányítani. Ez a gördeszkázós, szörfözős, snowboardozós mozgás az egészségre pozitív hatást gyakorol. A manőverezés közben az egész test mozog, erősödik a vázizom rendszer, fejlődik a mozgáskészség, a koncentrációs képességet is növeli és nem utolsósorban a nagy motorikus mozgásokat is fejleszti. A másik, amikor hátul van két kerék, ez az úgynevezett Triski, ami házasságot kötött a síeléssel, a görkorcsolyával és a gördeszkával.
– Sport rollerek – tartós anyagokból készültek, aerodinamikus alakúak, általában két fék van rajtuk.
– Turista rollerek – nagyobb, kényelmesebb kerekei vannak, robusztus kerettel.
– Városi rollerek – jellemző rájuk a keskeny kormány, kicsi vagy átlagos kerék, és általában egy hátsó fékkel rendelkeznek.
*A legtöbb roller összecsukható és könnyen szállítható.
*A rollerrel háromszor olyan gyorsak vagyunk, mintha gyalog mennénk.
Fontos a dizájn, a praktikum és az ergonómia ötvözete.
A választásnál vegyük figyelembe az életkorunkat és a súlyunkat.
*Ha csak sima utakon szeretnénk rollerezni, válasszunk vékonyabb kerekű rollert! Nehezebb terepre a széles kerekek jobban passzolnak. Találkozhatunk olyan rollerekkel, melyek első kereke nagyobb mint a hátsó. Ez megkönnyíti az irányítást.
*Ha a városi közlekedést szeretnénk megkönnyíteni egy roller vásárlásával, akkor az összecsukható rollerek között keresgéljünk. Ideális kerékméret a 16„-os első és 12”-es hátsó kerék.
*A hegyi rollerek robusztusabb konstrukciójúak, az első kerék általában 20„-os, míg a hátsó 16”-os.
*A sportolók részére kifejlesztett rollerek ellenállóbb anyagból készülnek, általában két fékkel vannak ellátva, és aerodinamikus kinézetük alapján könnyen felismerhetőek. A freestyle rollerrel már különféle trükköket lehet bemutatni, ez tapasztaltabb rollerezőknek való, de egyszerű közlekedésre is megfelel.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre