A vírushelyzetben sokan éreznek bizonytalanságot, félelmet, amitől még inkább rossz hangulatba kerülnek. Az immunrendszerünket is erősíthetjük azzal, ha ezeket a negatív gondolatokat elűzzük és pozitívvá formáljuk. Hogyan? Erre adunk öleteket attól függően, hogy mikor és mennyi időt tudunk rászánni arra, hogy ezen változtassunk.
Sokan vannak, akiknek természetes, hogy mindennap kiszorítanak maguknak – több vagy kevesebb – időt arra, hogy meditáljanak, befelé figyeljenek. Aki még nem indult el ezen a belső úton, azt tudjuk tanácsolni, mindenképpen próbálja meg, hiszen ebben semmilyen misztikus nincs. Az elménkkel, a lelkünkkel ugyanúgy foglalkoznunk kell, mint a testünkkel. Ha ezt tesszük, előbb-utóbb sokkal jobban érezzük majd magunkat, könnyebben kezeljük a problémáinkat és kiegyensúlyozottabbak leszünk. Sok mindent felfedezünk majd magunkkal, a személyiségünkkel kapcsolatban is, amitől jó irányban indulhat az életünk.
A meditáció hallatán lehet, hogy sokan legyintenek, mert buddhista szerzetesek jelennek meg előttük, ahogyan egy tibeti kolostorban hónapokon át ülnek törökülésben, csukott szemmel. Természetesen ilyen is van, de mi itt élünk Európában, a munka, a család mellett nem tudunk hozzájuk hasonlóan gyakorolni, tudunk azonban másképpen!
Ha nagy családban élünk és nincs olyan hely ahova elvonulhatnánk, próbáljunk meg felkelni, mielőtt a többiek éledezni kezdenek. Hiába érzi magát fáradtnak, akár egy 10-20 perces meditációval, befelé figyeléssel annyira fel tud frissülni, minta több órával többet aludt volna. Ha erre képtelen, akkor az is tökéletes, ha este elvonul a hálószobába miután a gyerekek már lefeküdtek. Az sem baj, ha belealszik a meditációba!
Ha meg tudja oldani, akkor – hetente legalább egyszer – tartson egy hosszabb, akár egy-két órás meditációt. Ha kicsit enyhébb az idő, akkor ezt megteheti a szabadban is, de a lakás bármelyik része alkalmas lehet erre, ha el tud vonulni.
Hogyan meditáljunk?
A legfontosabb, hogy kényelmesnek érezze azt a testhelyzetet, amelyben meditál. A legjobb, ha leül egy székre vagy egy úgynevezett ülőpárnára. Tartsa magát egyenesen, a talpa legyen a talajon, a kezét nyugtassa tenyérrel felfelé az ölében. Természetesen le is fekhet, ilyenkor a kezét tartsa ugyanígy, a testét lazítsa el. Sokat segít, ha előtte kiszellőztetjük a helyiséget és gyújtunk egy fehér gyertyát, esetleg egy-két füstölőt is.
A légzés fontossága
A légzés nagyon fontos része a meditációnak. Amikor elkezdjük, vegyünk egy mély levegőt, majd fújjuk ki és közben gondoljunk arra, hogy ezzel az összes negatív gondolatunktól, az összes rossztól megszabadulunk, ami éppen az életünkben van. Ezek után is ügyeljünk arra, hogy egyenletesen lélegezzünk, lehetőleg az orrunkon keresztül.
Mire gondoljon?
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre