A görkorcsolya elsősorban nagyszerű időtöltés, de emellett még egészséges is és remek edzésforma. Gyakorlatilag pontosan olyan hatása van, mint egy intenzív aerobikórának.
A görkorcsolya a ritkábban használt izmokat mozgatja meg, de megerősíti a láb és a törzs izmait is. Fokozza az állóképességet, emellett javítja a koordinációs készséget és eláruljuk, hogy gyönyörűen feszesíti a popsit. A görkorcsolya használata közben a szervezet fokozottan égeti a zsírt, alig terheli az ízületeket, így bármilyen korban bátran elkezdhető.
A görkori feltalálójának a londoni kézművest, Joseph Merlint tekintik. Merlin nagyszabású belépőt tervezett egy álarcosbálon zenész barátjának: felszerelte fémkerekekkel a bakancsát, hogy így guruljon be a bálterembe, miközben a hegedűjén játszik. A belépő figyelemfelkeltőbb lett, mint remélték, hiszen nem számoltak azzal, hogy egy értékes falitükör lesz a bálteremben. Szerencsétlen embernek esélye sem volt a megállásra, belecsapódott a falitükörbe.
Ahhoz, hogy a görkorcsolya hatása a lehető legjobb legyen, érdemes betartanunk pár alapszabályt.
A görkorcsolya egyik fő hatása a vesztibuláris rendszer ingerlése, amivel fejleszthetők az írás-olvasási nehézségekkel küzdő gyerekek, de természetesen kifejezetten jót tesz a nagymotoros mozgások fejlesztésében és a mozgásfejlődési elmaradásokkal küzdőknek is segít.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre