A szájszagban szenvedők többnyire nem tudják, hogy miért állnak egy kicsit távolabb tőlük. A kellemetlen leheletnek számos oka lehet: akár a dohányzás, a másnaposság, az erős illatú ételek, vagy egyes gyógyszerek is okozhatják, de meghúzódhat a háttérben egy fogtályog, fogínybetegség vagy fogkő is. Ne szégyelljük fogorvostól megkérdezni, mi a teendő a probléma megszüntetésére.
Látogassunk el egy fogászati fogkőeltávolításra.
Igyunk gyakran vizet, mert a kiszáradt száj kellemetlen illatú, ezért ébredéskor és a nap folyamán is érdemes kortyolgatni.
Rágcsáljunk petrezselymet, ánizst, fahéjat, szegfűszeget. A fahéj és a szegfűszeg fertőtlenítő és tisztító hatású, ráadásul enyhe fájdalomcsökkentő is.
Együnk vagy nyalogassunk citromot, narancsot. A citrusfélék elősegítik a nyáltermelődést, és kellemes illatuk sokáig megmarad.
A szódabikarbóna, mint „csodafegyver” bevethető akut teltségérzés és emiatt kialakuló szájszag ellen és fogmosásnál is.
A rágógumi vagy a mentolos cukorka pillanatok alatt megoldja a problémát.
Napi egy pohár joghurt elfogyasztása a fogínybetegségek és a plakkok kialakulása ellen is véd, ami az egyik oka lehet a kellemetlen leheletnek.
Csökkentsük a gyomorsav-termelődését recept nélkül kapható savcsökkentővel.
A szénhidrátmentes diéta is okozhat acetonos illatú leheletet, ilyenkor elég egy falat kenyeret bekapni.
Kevesebb cigaretta, kevesebb alkohol, kevesebb kávé, és megint tettünk egy lépést a a szájszag csökkentése felé.
Top hírek
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!