Amellett, hogy nézzen ki jól, legyen biztonságos és kényelmes is az ideális edzőcipő. Egy rosszul megválasztott lábbeli ugyanis nemcsak hogy feltöri a lábat, de sérülésekhez is vezethet. Nézzük, mit vegyünk, hogy az edzés ne a cipőn múljon!
Olyan, hogy legjobb márka, márpedig nincs! Mindenkinek más a lábformája, és a márkák is különböző formájú cipőket gyártanak. A dizájnt azonban érdemes a kényelem mögé sorolni.
A magas minőségű edzőcipők drágábbak, hiszen rengeteg fejlesztés és munka van benne, hogy strapabíró legyen, de megéri többet fizetni, hogy ne jöjjenek elő a rejtett problémák. Akkor ugyanis havonta le kell cserélni a cipőt, mert teljesen elhasználódott.
A szabadidőcipők nem edzésre valók, hiszen normál sebességű, városi sétára tervezték azokat. Éppen ezért nincsenek külön megerősítve, éppen ezért az erősebb gyakorlatoknál nagyobb terhelés jut az ízületekre. A futócipő sem a legjobb választás, ugyanis más típusú tartást adnak, és máshol kaptak megerősítést, mint egy edzőtermi edzésre készített cipő. Ráadásul van olyan futócipő, aminek a talpa teremben csúszik.
Intenzív edzéshez olyan cipőre van szükség, ami erős tartást ad, stabil, ugyanakkor rugalmas is. Jól illeszkedik, és kissé emelt a sarka. A súlyzós edzéshez a legjobb választás a közepes tartás adó, könnyű lábbeli, emelt sarokrésszel, ami a helyén tartja a lábat. A jóga, a pilates vagy más lazulós edzés a könnyű szerkezetű, hajlékony talpú cipőt szereti.
Ilyen a jó edzőcipő
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre