Dr. Shanna Swan szerint a ftalátok nevű kémiai anyag miatt történik az elváltozás a csecsemőkön, és ugyanez az anyag felelős a felnőtt férfiak nemzőképességének csökkenéséért is.
Dr. Shanna Swan környezetkutató legújabb könyvében felhívja a figyelmet rá, hogy napjainkban milyen kihívásokkal kell szembenéznie az emberiségnek. Kifejti művében, hogy a ftalátok – amely egy műanyaggyártás során használt vegyi anyag –, negatív hatással van a férfihormont termelő endokrinrendszerre, ráadásul már a különböző gyártási folyamatok során a levegőbe jut – írja a Sky News.
– Ennek az anyagnak a szennyezésének eredményeként egyre több csecsemő születik apró hímvesszővel – írja dr. Swan a könyvében.
Visszaszámlálás című kötetében kifejti, hogy a ftalátok fenyegetik a modern világot, ugyanis csökkentik a spermiumszámot és megváltoztatják a reproduktatív fejlődést. A kutató első vizsgálatai során patkányokkal kísérletezett, és a kémiai anyaggal fertőzött magzatok zsugorodott nemi szervvel jöttek a világra.
Ez a kémiai anyag a játékokba és az élelmiszerekbe is belekerül és ezután az emberi szervezetbe is.
Dr. Shaw volt az, aki egy 2017-es tanulmányában felhívta rá a figyelmet, hogy a nyugati országokban a férfiak spermaszáma az elmúlt 4 évtizedben a felére csökkent. Az általa levont következtetés szerint 2045-re terméketlenné válhat a legtöbb férfi.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre