Július 1-től szigorít a BKK, kizárólag jeggyel vagy egy 540 forintos kerékpárbérlettel szállíthatók a biciklik a tömegközlekedési eszközökön.
A Metropol összeszedte azoknak a járműveknek a listáját, amelyekre fel lehet vinni a bicikliket, és megmutatjuk azt is, hogy hogyan szállíthatjátok biztonságosan a bringáitokat. A Budapesti Közlekedési Központ weboldaláról szemezgettük az információkat a július elseje óta bevezetett szigorításról. A honlapon azt ajánlja a fővárosi cég, hogy tájékozódjanak az emberek az utazásuk előtt a BKK Futáron, vagy a BudapestGO alkalmazáson, ahol további információkat tudhatnak meg a kerékpárszállítás módjáról és szabályairól. Emellett rámutattak, hogy a közösségi biciklik használatát ajánlják leginkább, ugyanis azokat nem szükséges a tömegközlekedési eszközökön szállítani.
A Budapesti Közlekedési Központ összeszedte azokat a tömegközlekedési eszközöket, amelyeken szállíthatják az emberek a kerékpárjaikat, személyenként maximum egyet.
A villamosok esetében segíti a budapestieket a BKK azáltal, hogy kerékpáros piktogrammal látták el azokat a Tatra szerelvényeket, amelyekre fel lehet vinni a biciklit. Más villamostípusokon jelenleg nem lehet kerékpárt szállítani. Videós segítséget készített a központ azok számára, akik nem tudják, hogy hogyan kell szabályosan szállítani a kerékpárokat a villamoson:
A buszok esetében pedig a középső ajtóknál található, babakocsi tárolására kijelölt területen szállíthatjuk vasparipánkat, járművenként maximum egy darabot. A BKK ipari tépőzárakat helyezett el a Modulo típusú járműveken, hogy rögzíthessék az emberek a járgányaikat.
A fővárosi járatokon péntek óta kizárólag vonal- vagy gyűjtőjegy érvényesítésével, vagy kerékpárbérlettel lehet biciklit szállítani – számolt be róla a BKK weboldala.
Tehát, amennyiben felszállunk kerékpárunkkal a buszra, nemcsak saját magunknak, hanem a kétkerekűnk számára is érvényesítenünk kell egy jegyet. Azonban létezik 30 napig érvényes kerékpárbérlet is, aminek ára mindössze 540 forint. Ezeket megvásárolhatod a megmaradt BKK-automatákból és a pénztárakban. Korábban lapunk számolt be róla, hogy a BKK-automaták 15%-át leszerelték a fővárosban, pedig újra többre lenne szükség.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre