Még nincs vége a télnek, íme, néhány „fagyos” autós praktika

Messze még a tavasz és az időszak, mikor végre nem fagyos reggelekre kell ébrednünk. Az autónk hálás lesz, ha betartunk néhány alapszabályt.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.02.08.
téli praktikák

Az idősebb autókat talán még az újaknál is figyelmesebben érdemes kímélni, gondozni a megerőltető téli időszakban, ha azt szeretnénk, hogy hosszú ideig szolgáljanak biztonságban, kényelemben és esztétikailag is elfogadható állapotban. A netriskauto.hu összegyűjtött néhány tippet, ami segíthet az állapotmegőrzésben.

Megfelelő műszaki állapot

Amire figyelni kell: a hűtőfolyadék fagyállósága és megfelelő szintje, az öreg, esetleg elvizesedett üzemanyagszűrő cseréje, a megkeményedett vagy megkopott ablaktörlők újra cserélése, az akkumulátor megbízhatóságának ellenőrzése.

Korrózió

Az autó viszonylagos tisztán tartásával lehet úgy-ahogy féken tartani. Egy-egy átmosás, az autó alsó részeinek is átöblítése egy önkiszolgáló mosóban meghálálja azt a pár száz forintot, amibe kerül. Az se baj, ha a kocsival nem parkolunk forgalmas út mellett, így a többi autó nem tudja folyamatosan ráverni az olvadó havat. Sokat jelent hosszú távon, ha legalább télen gumiszőnyegeket teszünk a padlóra, hogy a cipőkkel bevitt hó olvadéka ne szivároghasson át a gyári kárpiton egyenesen a padlólemezre.

Szélvédő

A lefagyott szélvédő gyakori kapargatása sem múlik el hosszú távon nyomtalanul; a bekarcosodó, verőfényben becsillanó, nehezen átlátható szélvédőüvegek valószínűleg sok végigkapargatott telet tudhatnak maguk mögött. Kényelmetlen, de érdemes takargatni az ablakot, ha hosszú távra tervezünk a kocsival. A vegyszeres, jégoldózós ablakkezelés nem igazán környezetbarát dolog, a motor hosszú járatása, az álló helyzetben való bemelegítés pedig az autónak sem tesz jót.

Elindulás

Hidegindítás után inkább érdemes a megfelelő olajnyomás kialakulásának pár másodpercét majd a stabil alapjárat kialakulását kivárva mielőbb, már egy-két percen belül elindulni. A motort persze kímélni kell, turbós autóknál pedig különösen érdemes kerülni a magas fordulatszám-tartományokat.

Vezess óvatosan!

A téli vezetéstechnika, a csúszós úton lassabb, megfontoltabb haladás, sokkal hosszabb féktávok tervezése segít a kerekek lepadkázásainak elkerülésében. A tócsákba belehajtani jó móka, de jó, ha tudjuk, hogy a felverődő víz hosszú távon, a pocsolyában esetleg meglapuló mély kátyú pedig rövid távon okozhat károkat az autóban.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás