Különbözik a delta-variánstól, és erre nem árt már a tesztelésnél is odafigyelni. Máskülönben akár tévesen negatív eredményt is kaphatunk.
Egyre népszerűbb TikTok-on dr. Karan Raj, aki orvosi beszámolókkal rukkol elő időről időre. Természetesen a koronavírus omikron-variánsa mellett sem mehetett el szó nélkül, egy fontos érdekességre hívta fel a figyelmet a mutáció kapcsán.
https://www.tiktok.com/@dr.karanr/video/7049401847345351941?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1
Az orvos ezúttal azt járta körbe, hogy az omikront az orrból vagy a torokból vett minta mutatja ki nagyobb valószínűséggel. Állítja, az omikron tovább él a torokban, ami a variáns sajátossága. Mivel például a deltához képest korábban kezdődik a tünetek megjelenése, feltételezhető, hogy nem az orrban kezd először terjedni, hanem lejjebb.
Raj éppen ezért azt javasolja, hogy ha otthon, nyálkahártyából történő mintavétellel tesztelünk, akkor azt végezzük el a torokban és az orrban is. Számos eset volt már, amelyeknél az orrból vett minta negatív, míg a torokból vett pozitív eredményt hozott.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre