
Menczer Tamás: "Sebestyén Józsefet agyonverték. Magyar Péter Zelenszkij oldalán áll"
"Ugyanazt mondják.…"
Azzal hitegették, hogy Törökországba utazik nyaralni, ehelyett Afganisztánba vitték.
Saliah Sadath abban reménykedik, hogy felhívhatja a figyelmet a kényszerházasságokra.
Sok tinédzser lány számára az esküvő egy nagy álom, azonban Saliah számára rémálommá vált. 2024 nyarán azt hitte, hogy családi nyaralásra indul, de az ígért úti cél helyett Afganisztánba vitték, hogy 30 éves unokatestvéréhez kényszerítsék feleségül. Amikor megpróbálta megkérdőjelezni a helyzetet, elmondása szerint a rokonai megfenyegették, hogy halálra kövezik.
Csodával határos módon sikerült titokban kapcsolatba lépnie egy segélyszervezettel és egy brit ügyvéddel, akik segítettek neki megszökni. Saliha most bátran osztja meg rendkívüli történetét.
Saliha és családja eredetileg Afganisztánból származik, ő azonban az Egyesült Királyságban, Leicesterben nőtt fel. A lány rémálma 2024. augusztus 21-én kezdődött, amikor édesapjával, Abdullahhal, édesanyjával, Bibifathimával és hét testvérével elindult otthonról, és felszálltak egy Ryanair-járatra a lutoni repülőtérről Isztambul felé.
A repülőtéren béreltek egy autót, majd tíz órán át vezettek. A család Kabulban, a fővárosban telepedett le. Egy hét elteltével rokonok kezdtek látogatóba járni hozzájuk, és egy ilyen alkalommal derült ki Saliha számára, hogy egy ismeretlen férfihoz ígérték oda – írja a Daily Star.
Azt mondták: »Hozzánk tartozol.« Először nem értettem, mire gondolnak, mígnem közölték, hogy hozzá fognak adni az unokatestvéremhez. Nem akartam elhinni, de azt állították, hogy az esküvő előkészületei már zajlanak. Amikor tiltakoztam, megfenyegettek: »Ha nem mész hozzá, házasságtöréssel vádolunk, és megölünk.« Azt is elmagyarázták, hogy ha nem egyezem bele a házasságba, meg fognak kövezni. Csapdában éreztem magam
– mesélte Saliha.
Egy vécébe zárkózva vette fel a kapcsolatot gyermekvédelmi szervezetekkel. A szervezetek kapcsolatba hozták őt egy ügyvéddel, aki jogi lépéseket indított el az ügyében. Ennek eredményeként a brit Legfelsőbb Bíróság kényszerházasság megelőzési rendelkezést adott ki. A végzés név szerint megnevezte a szüleit, és szabadságvesztéssel vagy vagyonelkobzással, így az ingatlanuk elvesztésével fenyegette őket. Ez megrémítette a házaspárt, Salihának pedig sikerült eljutnia a kabuli repülőtérre, majd Törökországon át visszatért az Egyesült Királyságba.
Még mielőtt szülei megtévesztették volna az afganisztáni utazással, Saliha már kapcsolatban állt a szociális szolgálatokkal, mivel állítása szerint bántalmazás áldozata volt.
"Ugyanazt mondják.…"
„Semmi jel nem utalt arra, hogy bármi gond lenne”
Azzal nincs baja, ha ukrán és pride zászlók lengenek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.