
Újra csalással, kamuprofilokkal buktak le Magyar Péterék. Ki az a Hugonnai Ajsa?
Nem tudnak leállni!
Világszerte nagyjából 200 millió ember fogyaszt rendszeresen olyan kábítószereket, amibe könnyen bele is lehet halni. A mai napon ezekre a szerekre és az általuk okozott veszélyekre hívják fel a figyelmet.
Egészen pontosan a kábítószerrel való visszaélés és az illegális kereskedelem elleni harc napja, annak emlékére, hogy az ENSZ 1987-ben ezen a napon határozta el a kábítószer ellenes világnap létrehozását. A nap célja, hogy erősítse a közgondolkodást a drogmentes társadalom szükségességéről és együttműködést szorgalmazzon ennek elérése érdekében, valamint, hogy az illegális kábítószer-fogyasztást világviszonylatban 50 százalékkal csökkentsék. Magyarországon 1997 óta tartják hivatalosan is ezen a napon a kábítószer-ellenes napot.
Június 15-én lépett életbe itthon az új kábítószer-ellenes törvény, amellyel magasabb fokozatba fog kapcsolni a drogbűnözőkkel szembeni hajtóvadászat – mondta a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Horváth László a szabályozás részleteiről szólva elmondta: tettenérés esetén a rendőrség nemcsak a drogdílerek vagyontárgyait vagy eszközeit foglalja le azonnal, hanem azokat az ingóságokat és ingatlanokat – például autókat és lakásokat – is, amelyek más személy nevén vannak, de azokat a kábítószer-kereskedéshez és terjesztéshez használták. A korábbinál szigorúbb szabályozás értelmében a drogkereskedő kitiltható arról a településről vagy területről, ahol a szert terjeszti. További nagyon lényeges változásnak nevezte azt, hogy az új pszichoaktív anyag terjesztése már nem szabálysértésnek, hanem bűncselekménynek minősül.
1941. június 26-án bombatámadás érte Kassát, Munkácsot és Rahót, ami után Magyarország belépett a II. világháborúba. A Szovjetunió elleni német támadás után a magyar katonai körök és a német hadvezetés egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a kormányra a háborúba való bekapcsolódás érdekében. Horthy és Bárdossy László, magyar miniszterelnök ódzkodtak az önkéntes felajánlkozástól ezért jött nekik is kapóra, hogy máig ismeretlen felségjelzésű gépek bombázták Kassa városát. Ez kellő hivatkozási alap volt a hadiállapot bejelentésére. Ekkor Magyarország hadat üzent a Szovjetuniónak és bekapcsolódott a második világháborúba a Tengely-hatalmak oldalán - olvasható a Wikipédián.
Karl Landsteiner, Nobel-díjas osztrák orvos, fiziológus és immunológus, a vércsoportok felfedezője, 82 évvel ezelőtt hunyt el. 1901-ben fedezte fel az AB0 vércsoport rendszert, amiért 1930-ban megkapta az orvosi Nobel-díjat. Emellett felismerte a gyermekbénulás fertőző voltát és azonosította kórokozóját; felfedezte a hapténeket és Alexander Wienerrel közösen az Rh-faktort is.
1987-ben ezen a napon lépett érvénybe az ENSZ Kínzás Elleni Egyezménye és 1948-ban ezen a napon írták alá az ENSZ erről szóló Chartáját is. Az ENSZ megalakulása óta küzd a kínzások megszüntetéséért. A Kínzás Elleni Egyezmény egyébként 105 aláíró államot kötelez a kínzások megelőzésére.
A koponyeg.hu szerint csütörtök estig sok napsütésre van kilátás, majd északnyugaton, este, éjszaka az északi tájakon is kialakulhat zápor, zivatar. Napközben a DNy-i, estétől az ÉNy-i szél erősödik meg. 33 és 40 fok közötti rekkenő hőség, sok helyen forróság lesz. Könnyen megdőlhet a melegrekord is!
A BKK tájékoztatása szerint napközbeni lezárás lesz a VI. kerületben a Paulay Ede utcában csütörtök 08:00 és 16:00 óra között, félpályás lezárás az V. kerületben a Zoltán utcában csütörtök 06:00 és péntek 23:00 óra között, valamint a 114-es busz is terelve közlekedik majd a Rózsakert utca / Minta utca és a Szent László utca között a Baross Gábor-telep, Ispiláng utca felé csütörtök üzemkezdettől szombat üzemzárásig.
Június 26-án este 18:30-as kezdettel ismét beleshetnek a látogatók a Fővárosi Állat- ás Növénykert kulisszái mögé. Ezúttal például a Dél-Amerika kifutóban lakó tapírok, vízidisznók, nutriák, mókusmajmok és papagájok életébe nyerhetnek betekintést a látogatók. Eső esetén pedig a Xantusház kerül bemutatásra az esti sétán.
Az 1925-ös, Az Aranyláz c. film digitálisan feljavított, 4K-s változatát a Budapest Film forgalmazásában láthatja a nagyközönség egyszeri alkalommal június 26-án, a film premierjének 100. évfordulója alkalmából a következő hazai mozikban:
Nem tudnak leállni!
Tüdőátültetés után állt az oltár elé egy nő.
A SPAR Magyarország elkötelezett a hazai kis- és középvállalkozások támogatása mellett.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre