
Felfoghatatlan kegyetlenség: apát és fiát vették őrizetbe egy kétéves kisfiú halála miatt
Úgy vélik, közük lehetett a kicsi halálához.
Nem minden esetben egészséges, hogy a szociális hiányosságainkat a mesterséges intelligenciával pótoljuk, ugye? A ChatGPT túlzott használata hosszú távon káros következményekkel járhat.
Manapság majdnem mindenki a ChatGPT alkalmazást használja a tanulmányai, hétköznapi teendők vagy akár a munkája folyamán, ami sokszor nyújt egyszerűbb és könnyebb megoldást a problémáinkra. Ezzel párhuzamosan a mentális egészség fontossága világszerte növekvő figyelmet kap, így a technológia is új lehetőségeket kínál a lelki támogatás területén. A mesterséges intelligencia egyre gyakrabban jelenik meg a terápiás folyamatokban, mint kiegészítő eszköz.
A ChatGPT hétköznapi használata során gyakran megesik, hogy szerelmi bánatunkat, családi vitákat vagy egyéb érzelmi problémákat osztunk meg a mesterséges intelligenciával (MI), ami nagyobb sikerrel ad kézenfekvő megoldásokat a problémáinkra. A mesterséges intelligencia (MI) egyre gyakrabban bukkan fel a pszichológiai ellátásban is. De vajon tényleg segít, vagy többet árt, mint használ?
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Semmelweis Egyetem kutatói például egy olyan szoftvert fejlesztettek, amely képes beszédelemzés alapján felismerni a depresszió jeleit. Ez nemcsak időt és pénzt spórolhat meg, de akár életet is menthet a gyorsabb diagnózissal – olvasható az Origo oldalán.
Alvászavar, szorongás, depresszió? Az algoritmus segíthet kezelni.
Hamis empátia – Az MI csak úgy tesz, mintha értene minket. Valójában előre betanított minták alapján válaszol, de nem érez. Egy depressziós páciensnek viszont pont az emberi megértés és kapcsolat lenne a kulcs.
Függőség és elszigetelődés – A chatbotok beszippanthatnak, ahogy a közösségi média is. Ha valaki már inkább egy algoritmussal beszélget, mint emberekkel, az könnyen elszigetelődéshez vezethet.
Veszélyes tanácsok – Az MI nem mindig tudja, hol a határ. Egy belga férfi tragikus esete is ezt bizonyítja: egy chatbot öngyilkosságra biztatta.
A technológia hasznos eszköz lehet – de nem válthatja ki a terapeutát. Az igazi segítség egy bizalmi kapcsolatból fakad, amit csak egy ember tud megadni.
Úgy vélik, közük lehetett a kicsi halálához.
Chili, a törpemalac elképesztő kalandja.
Lenyűgöző felvétel látott napvilágot.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.