Weber megköszönte Magyar Péternek, hogy támogatja Ukrajna EU-tagságát

"Minden lehetséges módon támogatjuk Ukrajnát! Feltétel nélkül"



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.05.07.
Módosítva: 2025.05.07.
Orbán Viktor Magyar Péter Európai Néppárt EU

A  brüsszeli politikus  sajtótájékoztatóján kihangsúlyozta, nagyon örül annak, hogy Magyar Péter pártja aláírásgyűjtő akcióval támogatta Ukrajna gyorsított eljárásban történő európai uniós tagfelvételét. 

A Tisza aláírásgyűjtéséről szólva az EPP álláspontja világos: minden lehetséges módon támogatjuk Ukrajnát…Az Európai Néppártnál minden eszközünkkel, minden erőnkkel támogatjuk Ukrajnát.

Manfred Weber az Európai Néppárt – amelynek tagja a Magyar Péter vezette Tisza Párt is – elnöke sajtótájékoztatót tartott kedden reggel, amelynek az elején azonnal megerősítette a pártcsalád feltétel nélküli támogatását Ukrajna iránt. 

Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke kijelentette, hogy az Európai Unió feltétel nélküli támogatást nyújt Ukrajnának. A brüsszeli politikus hangsúlyozta, hogy a jövőbeli eseményektől vagy mások döntéseitől függetlenül az EU készen áll arra, hogy szükség esetén az amerikai támogatás hiányosságait is kompenzálja.

A sajtótájékoztatón a brüsszeli politikus kitért arra is, hogy nagyon örül annak, hogy Magyar Péter pártja aláírásgyűjtő akcióval támogatta Ukrajna gyorsított eljárásban történő európai uniós tagfelvételét. 

A Tisza aláírásgyűjtéséről szólva az EPP álláspontja világos: minden lehetséges módon támogatjuk Ukrajnát…Az Európai Néppártnál minden eszközünkkel, minden erőnkkel támogatjuk Ukrajnát. És remélem, hogy Magyarország, illetve a magyar kormány is megérti, hogy jobb lenne neki egyetértésben együtt dolgozni az Európai Unióval, barátságban lenni az Európai Unióval ebben a kérdésben”

- mondta Manfred Weber.

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele nem hozzáadott érték, hanem csőd

„Manfred Weber mai sajtótájékoztatóján üzent a magyaroknak. Ne maradjunk adósok!” – reagált Weber bejelentésére Facebook-oldalán Orbán Viktor. A miniszterelnök bejegyzésében emlékeztetett:

Magyarországot azért vették fel az Európai Unióba, mert a tagok ezzel jól jártak. Jó deal volt. Németországnak is, Herr Weber. Ukrajna felvétele nem jó deal. Ukrajna nem hozzáadott érték, hanem csőd. Óriási hiba, ha az európai pénzeket Ukrajnába küldjük, ahelyett, hogy a gondokkal küzdő európai gazdaság megerősítésére fordítanánk. Ideje lenne, hogy az európai vezetők az európai embereket képviseljék, Herr Weber!

– fogalmazott Orbán Viktor. 

Weber célja Ukrajna gyorsított felvétele

Brüsszel célja, hogy gyorsított eljárásban vegye fel Ukrajnát az EU-ba. Azt az Ukrajnát, ahol már több mint fél évtizede semmilyen demokratikus választás nem volt. Nemrég Orbán Viktor kormányfő és Szijjártó Péter külügyminiszter is arra hívta fel a figyelmet, hogy egy friss brüsszeli javaslat szerint gyorsított módon vennék fel Ukrajnát az EU-ba. Brüsszelben ugyanis nemrég előterjesztettek egy Ukrajna csatlakozását gyorsító csomagot, és ha ez megvalósulna, akkor a „magyarok összes pénzét” Ukrajnára kellene majd költeni.

Emellett pedig az Európai Néppárt – a Magyar Péter vezette Tisza Párt európai pártcsaládja – valenciai kongresszusán is elfogadtak egy Ukrajna támogatásáról szóló javaslatot.

 

Ukrajna
Az EU vezetői nagyon gyorsan benyomnák Ukrajnát az Unióba

Az álláspontok világosak, Brüsszel és a Tisza Párt Ukrajna tagsága mellett, mi, a nemzeti erők pedig ellene vagyunk.

Brüsszel Ukrajna-párti kormányt akar Magyarországon, amely teljesíti a követeléseit. Erről szól a Brüsszel–Tisza-paktum. Brüsszel segít megakasztani a magyarok gazdasági fejlődését, ezzel emelve hatalomba a Tiszát, cserébe a Tisza támogatja Ukrajna tagságát, Ukrajna gazdasági és katonai megsegítését. Azon dolgoznak együttes erővel, hogy Magyarország sikertelen ország legyen. Azon dolgoznak, hogy megakadályozzák 50 kórház felújítását, megakadályozzák a közszolgáltatások fejlesztését, utak és vasutak építését – mondta Orbán Viktor kormányfő.

Minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik, a hatalomért és a pénzért mindenre képesek

értékelt. 

Brüsszel részéről egyre erősebb a nyomás, hogy Ukrajna uniós tagsága minél hamarabb megvalósuljon.

Ebben a nyomásgyakorlásban partnerré vált Magyar Péter is,

aki politikai programjának gerincévé tette az ukrán csatlakozás támogatását, miután saját táborának legnagyobb hányada támogatja ezt az irányvonalat. Emellett Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője és Magyar Péter brüsszeli főnöke is folyamatosan hangsúlyozza Ukrajna csatlakozásának fontosságát, ami még inkább megerősíti, hogy ez nem a magyar emberek akarata, hanem külföldi érdek.

Századvég: Hátrányos lenne Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása

Ukrajna európai uniós csatlakozásának erőltetett felgyorsítása meghatározó témája a hazai és európai közbeszédnek, ugyanakkor a magyarok jelentős többsége szerint a jelen gazdasági és politikai körülmények között nem támogatható felelősséggel, hogy Ukrajna EU-taggá váljon. Az „Ukrajna2EU” projekt megindításával azonban szintet lépett Ukrajna csatlakozásának előkészítése

Katarina Mathernová, az EU ukrajnai nagykövete hangsúlyozta, hogy az Európai Unió szilárdan kiáll Ukrajna mellett az uniós tagság felé vezető úton, és biztosítják az európai integráció felé történő „folyamatos előrelépést”. Marie Bjerre, Dánia Európa-ügyi minisztere pedig kiemelte, hogy Ukrajna jövője az EU-ban rejlik, és minél hamarabb csatlakozhat Ukrajna az EU-hoz, annál „erősebb és stabilabb lesz” az egész európai kontinens.

Magyarország kormánya megvédi a magyar nemzeti érdekeket, és kimondja azt, amit sok európai ország csak zárt ajtók között mer: Ukrajna jelenlegi állapotában nem érett az EU-tagságra.

Magyarország számára ez nemcsak szuverenitási kérdés, hanem biztonsági, gazdasági és társadalmi ügy is. A magyar–ukrán kapcsolatok szempontjából ebben a kérdésben bármiféle  fenyegetőzés és nyilvános nyomásgyakorlás nem előremutató, hanem éppen ellenkezőleg: a bizalom további gyengüléséhez vezethet, különösen úgy, hogy a kárpátaljai magyarság jogait továbbra sem biztosítja az ukrán vezetés.

A magyar kormány álláspontja világos: nem ideológiai, hanem gyakorlati szempontok mentén kell dönteni Ukrajna EU-integrációjáról,

és ebbe a kérdésbe a magyar embereknek is joguk van beleszólni

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás