„Ott bukott le, hogy nekem nincs gyerekem” – A szülőket támadják az új csalási módszerrel

A csalók sosem adják fel. Az adathalászok most egy új csalási módszerrel támadnak, aminek kifejezetten a szülők a célpontjai. Csakhogy az SMS-t megkapja olyan is, akinek nincs gyereke, így buktatta le őket Vivien is.



Megosztás
Szerző: K. D. R.
Létrehozva: 2025.05.17. 16:30
adathalászat sms csalás

Sosem fogynak ki az ötletekből a csalók. Az unokázós és a halálhírrel riogató csalások után most feltűnt egy új csalási módszer, aminek célkeresztjében a szülők állnak. 

új csalási módszer
Új csalási módszerrel próbálják ellopni az emberek adatait  Fotó: Sora Shimazaki / Pexels (illusztráció)

Új csalási módszerrel verik át a szülőket

Szia Anya! A telefonom sajnos tönkrement, az alábbi szám az új számom. Tudnál írni nekem egy üzenetet WhatsAppon? 

– szól a cseles SMS, aminek az a célja, hogy a szülőkből aggodalmat váltsanak ki és a gyerekükkel való kapcsolattartás miatt azonnal rákattintsanak a linkre. Ezt az SMS-t kapta meg Vivien is, ráadásul magyar telefonszámról, így könnyen be is dőlhetett volna az új csalási módszernek. Nála azonban egyértelmű volt, hogy adathalászokkal áll szemben, hiszen nincs gyermeke.

Csak annyi a szépséghibája a dolognak, hogy nekem nincs gyerekem. Nekem ez az első eset volt az ilyen SMS, nyilván nem “dőltem be”, mivel nincs gyermekem… de, ha lenne simán visszaírtam volna erre a számra vagy rákattintottam volna a linkre

 – mondta el lapunknak Vivien, aki biztos benne, hogy az esetek nagy részében elhiszik az emberek ezt az SMS-t és megszólal a szülői aggodalom mindenkiben. 

Ezzel az SMS-el próbálkoznak a csalók  6 Fotó: Facebook

Ellophatják az adatainkat az új módszerrel

A korábbi csalási módszerek alapján egyértelmű azonban, hogy ha valaki rákattint erre a linkre, akkor egyáltalán nem a WhatsApp alkalmazást nyitja meg, bármilyen becsapós is. Ezek a linkek általában kamu oldalra vezetnek, majd az adataink megadásával ellopják azokat az adathalászok. Ráadásul az is árulkodó lehet a csalás KAPCSÁN, hogy tele van helyesírási hibákkal az SMS. 

Higgadtan át kell gondolni ezt a dolgot, azt tanácsolom, hogy a gyerekkel beszéljen meg valamit a szülő, amit ha beleír az üzenetbe kiderül, hogy tényleg ő-e az. Valami olyasmit, amit csak a szülő tudja, mit jelent

 – tette hozzá Vivien, aki mindenkinek jelezni szeretné, hogy veszélyben vannak az adataik, ha ilyen SMS-t kapnak és semmiképpen se kattintsanak a linkre. 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás